PS5 z nowymi funkcjami! Znamy szczegóły dotyczące nadchodzącej konsoli Sony

DualSense PlayStation 5 gamer style

Poznaliśmy kolejne nowinki dotyczące PlayStation 5. Na początku tego miesiąca Sony pokazało nowy kontroler DualSense, który zaskoczył nie tylko futurystycznym wyglądem, ale i przyciskiem Create, który na padzie zastąpi znany nam w tej chwili Share. Tidux zdradza szczegóły dotyczące wspomnianego przycisku oraz wspomina o możliwości ekspresowego przełączania gier na konsoli.

Create Studio – godny następca przycisku Share?

Do dziś przycisk Create był tajemnicą dla graczy. Jak podaje Tidux, po wciśnięciu Create, obecnie używana aplikacja zostanie zawieszona, a gracz zostanie przeniesiony do Create Studio – aplikacji, która udostępni mnóstwo rozbudowanych narzędzi do edycji w czasie rzeczywistym. Całość ma przypominać Nvidia Shadowplay. Nazwa aplikacji może się jeszcze zmienić – w tej chwili Create Studio pojawia się na zmianę z Creation Studio.

Przełączanie między grami – nowość, której każdy potrzebował

Druga informacja dotyczy szybkiego przełączania między grami. Jak tłumaczy Tidux – gramy na swoim PS5 w Godfall i otrzymujemy zaproszenie od znajomego do Call of Duty: Warzone. W tym momencie na ekranie pojawi się stream z rozgrywki znajomego, a my będziemy mieli możliwość ekspresowego przełączenia się między grami. Jeśli zdecydujemy się na wspólną rozgrywkę w Warzone, Godfall zostanie zawieszone bez tracenia niezapisanego postępu, a my w mgnieniu oka rozpoczniemy bitwę w Call of Duty. Szybkość przełączenia się między produkcjami i odpalenie sieciowego trybu gry nie będzie jednak zależne od konsoli, a od naszego połączenia internetowego. Według Tiduxa, w przypadku 10-20mbs włączenie Warzone będzie zajmowało jedynie 5 sekund!

System ten będzie możliwy do edycji dla każdego gracza. Zależnie od naszych preferencji będziemy do gry przenoszeni automatycznie lub ręcznie, a deweloperzy produkcji będą mogli wybrać zawartość do wyświetlenia wraz z powiadomieniem – logo gry czy stream z rozgrywki.

Zobacz więcej informacji na temat PS5: