Microsoft planuje stworzyć dla Xbox Series kontroler z adaptacyjnymi triggerami?

Pad Xbox Series X
Pad Xbox Series X

Sztuką jest nie tylko stworzyć coś nowego, ale także docenić konkurencję i chcieć się od niej uczyć. Wiele wskazuje na to, że Microsoft planuje wypuścić nową wersję kontrolera dla Xbox Series z funkcjami DualSense.

Projektując kontrolery dla nowych konsol, Microsoft i Sony poszli w zupełnie różnych kierunkach. Amerykanie postanowili nie za wiele zmieniać w niezawodnej i cenionej konstrukcji, z kolei Japończycy zdecydowali się na rewolucję. Z perspektywy krótkiego czasu, wydaje się, że zwycięsko z tej walki wyszedł Dualsense od Sony.

Dualsense (2)
Dualsense

Jego dwie najważniejsze nowe funkcje, czyli adaptacyjne triggery oraz haptyczne wibracje zostały docenione przez użytkowników konsol Sony. Microsoft jest najwyraźniej zainteresowany wdrożeniem technologii w swoich kontrolerach, a przynajmniej na razie bada teren, podpytując graczy, co o nich myślą.

Pytania dotyczące DualSense znalazły się bowiem w ankiecie skierowanej dla posiadaczy konsol Xbox Series X i S. Microsoft jest ciekawy czy zdaniem graczy jego najnowsza konsola jest wystarczająco nextgenowa oraz, czy konkurencyjny pad ma jakieś pożądane przez nich funkcje.

Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości na półkach sklepowych pojawią się nowe, udoskonalone kontrolery do konsol Xbox Series.