10% programistów już przygotowuje gry na PS5 i Xbox Series X

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Xbox 2020
Xbox 2020

Pod koniec roku zadebiutują dwa nowe sprzęty PlayStation 5 i Xbox Series X. Kolejna generacja jest już coraz bliżej i pewnie zastanawiacie się kto już robi gry skierowane na najnowsze urządzenia.

W ankiecie przeprowadzonej podczas GDC – Game Developers Conference, przebadano ponad 4000 osób z branży gier. Pytania były różne i dotyczyły ogólnie problemów związanych z tworzeniem gier. Kilka pytań poruszało także kwestie związane z nową generacją.

Zgodnie z otrzymanymi odpowiedziami 23% ankietowanych programistów uważa, że ​​ich następna gra zostanie wydana na PS5, a 11% już aktywnie rozwija projekty przeznaczone na konsole Sony. Natomiast w przypadku Xbox Series X 17% spodziewa się, że ich następna gra zostanie wydana na konsoli Microsoft, a 9% już pracuje nad takimi projektami. Odpowiedzi wskazują, że 38% z tych twórców jest zainteresowana tworzeniem gier na PS5, 25% na Xbox Series X.

37% ankietowanych programistów stwierdziło, że chce tworzyć gry na Nintendo Switch.

Jak wygląda sprawa strumieniowej rozgrywki i chmury? Badanie pokazuje, że 6% programistów już pracuje nad projektami dla Google Stadia, chociaż odsetek ten wzrasta do 8%, gdy pyta się o platformę tego projektu. Jeśli chodzi o usługi firmy Microsoft, Projektu xCloud zainteresowanie jest bardzo małe. Tylko 3% programistów było zainteresowane tą platformą.

Źródło: https://www.gamesradar.com/ps5-and-xbox-series-x-games-are-already-in-the-works-from-about-10-percent-of-devs-survey-finds/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów