Dead Island 2 pojawi się na PS5 i Xbox Series X!

dead island 2

Pierwsza część Dead Island pojawiła się na rynku w 2011 roku na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Trzy lata później, podczas E3 2014, zapowiedziano sequel produkcji… który nie ukazał się po dziś dzień. Techland w tym czasie wydał Dying Light, które osiągnęło ogromny sukces i cały świat czeka na zbliżającą się wielkimi krokami premierę drugiej części. Wydawać by się mogło, że studio zapomniało już o swoim prawie 10-letnim IP. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego.

Prace nad Dead Island 2 trwają od 2012 roku, a Dambuster Studios to już trzeci deweloper biorący na swoje barki ciężar kontynuacji produkcji o umarlakach. Nic więc dziwnego, że mnóstwo graczy całkowicie straciło wiarę na ukazanie się „dwójki” na rynku. Deweloperzy jednak w swoim ogłoszeniu przypominają o grze oraz zapowiadają, że pojawi się ona na PlayStation 5 i Xbox Series X. Jak można przeczytać w ich ostatnim wpisie:

To fantastyczna okazja, by wspomóc swoją karierę jako dyrektor artystyczny, prowadzący zespół, który pracuje nad przełomowym tytułem na obecne oraz przyszłe platformy. Zapewniamy pracę w postępowym, myślącym przyszłościowo studiu. Jeżeli masz doświadczenie w prowadzeniu światowej klasy zespołów przy pracach nad tytułami AAA skupionymi na konsolach – mamy dla ciebie nowe wyzwanie.

Miejmy nadzieję, że ten wpis przyniesie nam sequel, a nie tylko zrobi nadzieję. Na ten moment pozostaje nam czekać na kolejne wieści od twórców Dead Island 2.