Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

DualSense – kontroler PlayStation 5 wzbudza wiele emocji

Dualsense
Dualsense

Nowy pad do konsoli PlayStation 5 nie będzie nosił nazwy DualShock 5, lecz DualSense. Sony wczoraj późnym wieczorem zaprezentowało nowy kontroler, który wzbudza niemałe kontrowersje. Jednych zachwyca, drugich odrzuca futurystycznym charakterem.

Urządzenie nie zachowało bryły z obecnej generacji i przywodzi na myśl kontroler do konsoli Xbox. Zachowane zostały jednak symetryczne gałki analogowe i touchpad. Jeśli już Sony chciało zmieniać swój kontroler, to poszło w najlepszym i najbardziej bezpiecznym kierunku, gdyż pad do Xboxa jest od dwóch generacji uważany przez wielu graczy, za najbardziej wygodny. Inspiracje Sony oczywiście nie uszły uwadze fanów konsoli Microsoftu, którzy zarzucają Japończykom wzorowanie się Xboxie. Radość ta jednak może okazać się dość gorzka, gdyż w ten sposób amerykańska konsola traci jeden ze swoich atutów.

Dualsense (3)

DualSense pod względem funkcjonalności wciąż bardzo przypomina DualShock 5, a najbardziej dyskusyjna jest jego kolorystyka. Od czasów PlayStation 2, podstawowe pady do konsoli PlayStation miały kolor czarny, tym razem projektanci postawili na dwukolorowy projekt z dominującą bielą. Jednym się to podoba, drugich odrzuca futurystycznym i mało eleganckich charakterem. Jedne jest pewne, obok DualSense nie można przejść obojętnie.

Wśród istotnych zmian wizualnych można wymienić również inny kąt adaptacyjnych triggerów, których działanie ma oferować bardzo realistyczne doznania oraz boczne podświetlanie touchpada.

Dualsense (2)

Prawdziwą rewolucją ma być zastąpienie przycisku Share nową funkcją Create, o której szczegółach dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Warto dodać, że DualSense podobnie jak wcześniejsze kontrolery do konsoli PlayStation, będzie posiadał wbudowany akumulator. Twórcy jednak tym razem skupili się również na jego żywotności. Ciekawe z jakim skutkiem?

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

Samuraj wezwany do spalenia miasta faktycznie wstał, ale zaraz potem runął jak długi, wybijając sobie przy okazji kilka zębów. Tak pokrótce można by opisać...

PC

Jeśli gracie w Cyberpunk 2077 na pewno wiecie kim jest Panam Palmer. Panam to najemniczka, była członkini nomadzkiej rodziny Aldecaldos. Aktorka Tristin Mays i...

PUBLICYSTYKA

Świat odetchnął w dniu, gdy pojawiły się pierwsze recenzje Cyberpunka 2077. Po jego premierze rozpalił się jednak na nowo, a rozpędzony do granic możliwości...

TOP LISTA

Już od pięciu lat tworzymy rankingi, w których zestawiamy najlepsze produkcje mijających 12 miesięcy. To zawsze świetna zabawa, ale również okazja do refleksji i...

Advertisement