Najnowsza gra Bluepoint Games na PS5 ma być największym projektem w historii studia

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Bluepoint Games
Bluepoint Games

W ten weekend studio Bluepoint Games zaktualizowało swoją stronę internetową. Peter Dalton udostępnił wiadomości na ten temat na swoim profilu na Twitterze.

Deweloper jest odpowiedzialny m.in. za remake Shadow of the Colossus oraz Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a na PlayStation 4. Studio przygotowuje obecnie tajemniczy duży tytuł startowy na konsolę PS5.

Przeprojektowana witryna wita odwiedzających komunikatem z krótką informacją o studiu. Opis głosi, że zespół Bluepoint zatrudnia obecnie ponad 90 pracowników, a ich nadchodzący tytuł na PlayStation 5 będzie największym projektem w historii studia i określi standardy graficzne dla następnej generacji konsol.

„Założony w 2006 r. z zespołem ponad 90 osób, Bluepoint ma bogatą historię produkcji remasterów i przeróbek najwyższej jakości w branży, ale to nam nie wystarczy. Nasz najnowszy projekt jest największy w historii studia i ma na celu zdefiniowanie wizualnego punktu odniesienia dla nowej generacji sprzętu do gier.

Nasi założyciele byli częścią zespołu inżynierów Metroid Prime i pracują w branży od ponad 20 lat, podczas gdy większość członków zespołu ma doświadczenie w branży co najmniej 10 lat.

Z każdą nową grą dążymy do osiągnięcia definiujących branżę efektów wizualnych i rozgrywki, jednocześnie wspierając rozwój i sukces naszego zespołu.”

Informacje o nowym projekcie Bluepoint Games są utrzymywane w tajemnicy. Liczne pogłoski wskazują na produkcję remake’u Demon Souls. Są to jednak jedynie plotki.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów