Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

DualSense – adaptacyjne triggery przestają działać. Użytkownicy PS5 zgłaszają usterki

DualSense PlayStation 5 gamer style

Niektórzy nabywcy PlayStation 5 zgłaszają problemy z adaptacyjnymi triggerami w gamepadach DualSense. Gracze narzekają na awarie i słabą reakcję przycisków R2 i L2.

  • Jak wylicza magazyn Gamerant, ponad tysiąc posiadaczy PS5 zgłosiło usterki związane z wyzwalaczami adaptacyjnymi w gamepadach Dual Sense.
  • Adaptacyjne triggery miały oferować realistyczne doznania w czasie gry. Przyciski mają zachowywać się różnie w zależności od tego co robimy.
  • W sieci pojawiły się pierwsze poradniki, jak samodzielnie naprawić pada.
  • To nie pierwsze problemy pada DualSense. Wcześniej pisaliśmy obszernie o DualSense drift (pad sam zaczyna skręcać).

Konsola PlayStation 5 zadebiutowała w listopadzie i w sieci można znaleźć już sporo problemów użytkowników. Na pierwszym miejscu są obecnie problemy z DualSense. Wcześniej pisaliśmy m.in. o często spotykanym dryfowaniu, polegającym na ruchu drążka w trakcie gry bez interwencji użytkownika. Firma próbowała rozwiązać ten problem za pomocą aktualizacji oprogramowania, ale na razie się nie udało wyeliminować go w wielu przypadkach.

Problemy z przyciskami L2 i R2 w DualSense

Obecnie jak donosi Gamerant, coraz więcej osób pisze o problemach związanych z adaptacyjnymi triggerami i przyciskami R2 oraz L2 w gamepadach DualSense. Usterki mają dotyczyć ponad 1000 posiadaczy PS5.

Jeden z graczy powiedział, że grając w Spider-Mana: Miles Morales usłyszał kliknięcie spustu R2, po czym pojawił się luz i przycisk przestał działać. Inni użytkownicy zgłaszają, że adaptacyjne wyzwalacze stały się z czasem znacznie mniej przyjemne w użytkowaniu i przestały stawiać opór.

W sieci pojawiły się już pierwsze instrukcje, pokazujące jak samodzielnie można naprawić ten problem. Jeden z wielu poradników znajdziecie m.in. tutaj.

Jak działają adaptacyjne triggery w DualSense?

Triggery w DualSense miały oferować zupełnie nowe doznania związane z graniem. W zależności od tego co robimy przyciski R2 i L2 mają stawiać opór i sygnalizować graczowi co się właśnie dzieje na ekranie (przykładowo inaczej będą reagować przy strzelaniu z łuki i karabinu). Efekt działania tej technologii możecie zobaczyć poniżej:

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

XSX

Microsoft po raz kolejny zaprezentował listę gier, które trafią do biblioteki Xbox Game Pass w przeciągu następnych dwóch tygodni. Najsmakowitszym kąskiem dla wielu z...

RECENZJE GIER

Sześcienne szkielety powstają ze switchowego grobu, by zawojować rynek PC… Dobra, to nie był dobry początek. Dość długo zastanawiałem się, co zrobić ze Skellboy:...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień gry Galactic Civilizations III za darmo do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Galactic Civilizations III to...

PUBLICYSTYKA

Jeśli już zdążyliście wyjąć pochodnie, naostrzyć kołki i pożyczyć od dziadka widły, to stop! Nie szturmujcie siedziby redakcji, bo mnie tam nie ma. Musicie...

Advertisement