Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PUBLICYSTYKA

Najlepsze gry indie 2019 roku

Gry Indie 2019
Gry Indie 2019
Poprzednia1 z 2
Użyj ← → (strzałek) do zmiany strony

Czas na nasz kolejny ranking końcoworoczny, tym razem dotyczący niezależnych produkcji. To zestawienie obfituje w wiele świetnych gier, których możecie nie znać, ale warto je przedstawić. Wybór w tym roku był bardzo trudny, ale jakoś daliśmy radę – przedstawiamy Wam 10 najlepszych gier indie w 2019 roku!

Zobacz jeszcze: 

Najlepsze gry indie w latach ubiegłych:

  • 2016 – 1. Firewatch, 2. SUPERHOT, 3. Darkest Dungeon
  • 2017 – 1. Cuphead, 2. Little Nightmares, 3. RiME
  • 2018 – 1. Frostpunk, 2. Dead Cells, 3. Celeste

Outer Wilds

10. Outer Wilds

Jakub: Naszą listę dziesięciu najlepszych tegorocznych gier niezależnych otwiera produkcja początkującego studia Mobius Digital, mająca na swoim koncie wyłącznie dwa tytuły stworzone na urządzenia mobilne. Outer Wilds to gra przygodowa, w której pierwsze skrzypce odkrywa nieskrępowana eksploracja. Wcielając się w rekruta programu kosmicznego zgłębimy i zbadamy tajemnice Układu Słonecznego. Świat gry został ręcznie zaprojektowany, dzięki czemu skrywa w sobie wiele tajemnic. Ich odkrywanie bez wątpienia jest największą zaletą tytułu. Eksplorowany przez nas Układ Słoneczny nieustanie się zmienia, a bogactwo i różnorodność planet nie pozawalają nam się nudzić. Outer Wilds to jeden z tegorocznych indyków, któremu z pewnością warto się przyjrzeć, szczególnie gdy lubimy kosmiczne klimaty. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że gdyby Outer Wilds nie było tymczasowym exclusivem na Epic Store i zadebiutowało równolegle na Steam, to o grze byłoby nieco głośniej.

We The Revolution

9. We. The Revolution

Robert: Nie wiem, jak inni, ale ja już po raz trzeci w tak krótkim czasie piszę opis We. The Revolution. To chyba tylko pokazuje, jak dobra jest to gra, by znaleźć się w kilku zupełnie odmiennych rankingach pod względem kryteriów oceniania. Dzieło studia Polyslash inspiruje się innym indyczym tytułem, jakim było Papers, Please od Lucasa Pope’a. Gdy w nim wcielaliśmy się w rolę strażnika granicznego, tutaj gramy jako sędzia trybunału rewolucyjnego. We. The Revolution rozwija jednak ten koncept, w przerwach pomiędzy rozprawami oferując również wiele innych aktywności. To nietypowa mieszanka gatunków, która sprawdza się świetnie, wraz z ciekawą i dojrzałą linią fabularną powodując, że gra nie nudzi odbiorcy ani przez moment.

Nasza recenzja

Blasphemous Art

8. Blasphemous

Bartek: Blasphemous to kolejny po chociażby Salt & Sanctuary świetny przedstawiciel 2D Metroidvanii z nutą Soulsowego, mrocznego klimatu. Produkcja od studia The Game Kitchen zaoferowała nam niesamowicie brutalne doświadczenie, okraszone wieloma zapadającymi w pamięci bossami oraz podkręconym na każdym kroku do granic możliwości pixel artem. Blasphemous, choć w żaden sposób nie odkrywa koła na nowo, w pełni spełnia wszystkie wymogi, by stać się jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku w ostatnich latach. Świetne lokacje, angażujący gameplay, wymagający poziom trudności. Jeśli w ostatnim czasie mieliście ochotę na tytuł z tego gatunku, Blasphemous zdecydowanie zasługuje na waszą uwagę.

Baba Is You

7. Baba Is You

Robert: Wiecie, co kocham w indykach? Eksperymentalne pomysły, na które mało kto by wpadł, a jakimś cudem okazują się świetne! Baba is You to gra logiczna z bardzo prostymi założeniami. Każdy poziom to pewne zasady. Na przykład flaga to zwycięstwo, ściana to przeszkoda i tak dalej. Cała zabawa polega na tym, że każdy człon polecenia jest blokiem fizycznie obecnym w świecie gry. Sterując tytułową Babą (zbieżność z polskim słowem przypadkowa), możemy tymi klockami poruszać, zmieniając strukturę zasad. Baba is You to gra logiczna, w której poziomy dosłownie przechodzi się poprzez modyfikowanie reguł. I to jest świetne, bo włącza nowy sposób myślenia! W końcu, kto zabroni tak poprzestawiać słowa, by wyszło Baba is Win?

Void Bastards Art 2

6. Void Bastards

Kasjan: Jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku. Nie jest to gra na którą czekało rzesze graczy, ale po premierze blisko dwa tysiące użytkowników Steama oceniło ją, a aż 88% z nich, pozytywnie. To duży sukces gry, która od początku może się podobać. Świetna oprawa graficzna, przyjemne strzelanie i rozgrywka w stylu rogue-like to najmocniejsze strony Void Bastards. Jeśli jeszcze nie graliście, to powinniście – dla mnie top 5 shooterów tego roku, choć do naszej topki niestety się nie załapała. W indykach miejsce 6, jak najbadziej zasłużone.

Nasza recenzja

Poprzednia1 z 2
Użyj ← → (strzałek) do zmiany strony
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement