Polskie gry w 2020 roku, na które czekamy

Polskie Gry W 2020
Polskie Gry W 2020

W naszych rankingach nigdy nie brakuje podsumowań i zestawień z cyklu „Made in Poland”, więc czas nadszedł na polskie produkcje. Po podsumowaniu ostatnich dziesięciu lat wśród polskich gier, tym razem wybiegamy w przyszłość. Spośród gier z nad Wisły, których premiera jest planowana na 2020 rok, wybraliśmy te najciekawsze. Nie zabraknie dwóch gigantów, potencjalnych hitów i być może miłych niespodzianek. Dajcie znać w komentarzach, na jakie polskie tytuły liczycie w nadchodzącym roku.

Zobacz jeszcze: 

8874

8874

Data premiery: 2020 (PC)

Producent: GroundUpStudio

Kamil: By zainteresować się platformowo-logiczną grą 8874, nie trzeba wiele, wystarczy bowiem zobaczyć króciutki fragment rozgrywki. Oprawa przypominająca mieszankę Limbo i Ori and the Blind Forest, w połączeniu z wałbrzyskimi miejscówkami przeniesionymi do świata gry za pomocą techniki fotogrametrii, robią świetne wrażenie. Sama fabuła ma być mroczna i tajemnicze, choć w tym momencie największą niewiadomą pozostaje rozgrywka. Jeśli twórcy zaoferują odpowiednio długą zabawę, z ciekawymi mechanikami i logicznymi zagwostkami, to o 8874 usłyszy cały świat. Gra miała pierwotnie zadebiutować w grudniu 2018 roku, ale nic z tego nie wyszło i przez następne miesiące było o niej zupełnie cicho. Kiedy już myślałem, że projekt trafił do kosza, jesienią twórcy przypomnieli o sobie i zapowiedzieli premierę na przyszły rok. Trzymam za słowo.

Alders Blood e1516203768449

Alder’s Blood

Data premiery: 1 kwartał 2020 (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Producent: Shockwork Games

Kasjan: Alder’s Blood to turowa, taktyczna skradanka z elementami strategii, którą wsparto na Kickstarterze. Shockwork Games tworzy produkcję, w której gracz wciela się w jednego z łowców mierzących się z potworami ludzi cienia. Tytuł wyróżnia się ciekawą oprawą graficzną i settingiem, mamy tu miks dzikiego zachodu z wiktoriańskim fantasy. Autorzy zbliżają się już powoli do wydania swojej gry, jasno wskazując, że Alder’s Blood ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Myślę, że warto będzie dać jej szansę, zwłaszcza jeśli tak jak ja, jesteście fanami wszystkiego, co nosi łatkę „X-COM like”.

Brassheart

Brassheart

Data premiery: 2020 (PC)

Producent: Hexy Studio

Robert: Bardzo lubię klasyczne przygodówki point & click, dlatego też nie mogę przejść obojętnie obok tak ciekawie zapowiadającego się Brassheart. Zwłaszcza, że jest to tytuł polskiej produkcji.  Jako Pola Zagórska przeniesiemy się do alternatywnej wizji lat dwudziestych XX wieku i wyruszymy w wyprawę dookoła świata. Towarzyszyć nam będzie ładna grafika 2D i ciekawie zaprojektowane zagadki. Z tytułem miałem pobieżny kontakt na Pixel Heaven (pobieżny z mojej woli, gdyż nie chciałem sobie za bardzo spoilerować pełnej wersji) i od tego momentu jestem nim zaciekawiony. Liczę, że i w następnym roku Polacy po raz kolejny udowodnią, że potrafią robić świetne przygodówki.

Chernobylite

Chernobylite

Data premiery: 2020 (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Producent: The Farm 51

Jakub: Gier z akcją osadzoną w Czarnobylu nigdy dość! Trzeba przyznać, że mało miejscówek jest tak klimatycznych jak ruiny sławnej elektrowni. Rodzime studio The Farm 51 próbuje swoich sił i umiejscawia akcję swojej najnowsze gry właśnie tam. Chernobylite nie jest już jednak tajemnicą. Gra od dłuższego czasu dostępna jest w usłudze Early Access i póki co zbiera głównie pozytywne oceny. Miałem okazję przetestować grę na własnej skórze, jednak póki co wstrzymałem się z wystawianiem oceny czy werdyktu, gdyż zwyczajnie jest jeszcze za wcześnie. Twórców czeka jeszcze wiele pracy, chociaż nie można odmówić im pomysłowości czy spójnej wizji tego jak finalnie ma się prezentować ich gra. Chernobylite jest mroczne i klimatyczne i to chyba właśnie głównie tego oczekujemy podczas wycieczek po wirtualnym Czarnobylu. Czy Chernobylite będzie miał premierę w 2020 roku? Nie zdziwię się jeśli do tego nie dojdzie i prawdę mówiąc nie będę miał tego za złe twórcom. Niech pracują nad swoją grą bez pośpiechu, gdyż bez wątpienia drzemie w niej potencjał.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Data premiery: 16 kwietnia 2020 (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Producent: CD Projekt RED 

Mikołaj: Kolejny projekt CD Projekt RED to bez wątpienia wielkie wydarzenie nie tylko dla branży gier wideo, ale również dla wszystkich Polaków, którzy choć trochę interesują się elektroniczną rozrywką. Cyberpunk 2077 to swego rodzaju sprawdzian dla naszego rodzimego dewelopera. Jestem jednak spokojny i wiem, że „Redzi” dostarczą na rynek porcje świetnego kodu, który pochłonie mnie przynajmniej na kilkadziesiąt godzin. Być może pierwsze materiały wideo, promujące grę nie wszystkich przekonują, ale moim zdaniem Cyberpunk 2077 będzie głównym kandydatem do większości przyszłorocznych nagród, a CD Projekt RED, podobnie jak przy okazji premiery Wiedźmina 3, znów będzie na ustach wszystkich, jeszcze długo po debiucie swojej najnowszej produkcji. Nasi rodacy pokazali, że wiedzą jak się robi gry wideo. Dziś jest to studio doświadczone i posiadające w swoich szeregach kilku znanych, zagranicznych deweloperów. Cyberpunk 2077 po prostu nie może się nie udać. Koniec kropka.