RANKING: 10 najlepszych gier indie w 2016 roku!

najlepsze indyki 1

Czas na kolejny tydzień z naszymi zestawieniami. W tym rankingu nie zabrakło wielu świetnych gier, które zobaczymy jeszcze w najważniejszym podsumowaniu. Wybór w tym roku był bardzo trudny, ale jakoś daliśmy radę – przedstawiamy Wam 10 najlepszych gier indie w 2016 roku! Jak zawsze prosimy o aktywność w komentarzach, gdyż jesteśmy naprawdę ciekawi, który z „indyczków” przypadł Wam najbardziej do gustu.

10. Aragami (PC, PS4, XONE)

Aragami art

Recenzja (PS4)

Marta: Aragami może nie być grą dla każdego. Na pewno trzeba mieć olbrzymią cierpliwość do tej skradanki utrzymanej w klimatach średniowiecznej Japonii. Może i misje są trochę powtarzalne, ale wynagradza nam to z pewnością grafika i gameplay. Jedna z lepszych skradanek, jakie można znaleźć na PS4.

9. This is the Police (PC, PS4, XONE)

This is the Police 5 e1477491300957

Recenzja (PC)

Dawid: Muszę przyznać, że This is the Police w wielu aspektach zwróciło na siebie uwagę w negatywnym świetle, ale mimo, iż nasze poczynania w wątku fabularnym okazały się na końcu bez znaczenia, to sama historia, choć złożona z kliszy, jest przyjemna, a wręcz jest głównym czynnikiem, który sprawia, że kontynuuje się grę. Poza tym ścieżka dźwiękowa jest naprawdę dobra, jazz, blues i muzyka klasyczna skutecznie uprzyjemniały rozgrywkę, a oprawa graficzna choć niezbyt skomplikowana, to wpisywała się w całość i również stała na wysokim poziomie. This is the Police to dobra gra strategiczno-ekonomiczna, szkoda tylko, że niejedno można jej zarzucić.

8. Salt and Sanctuary (PC, PS4, PSV)

Salt and Sanctuary art

Recenzja (PC)

Kasjan: Salt and Sanctuary to Dark Souls tylko w 2D – są bardzo wymagający bossowie, mroczny świat, który nawet wciąga tak bardzo jak Dark Souls, choć ginie się tutaj bardzo, bardzo często. Nie obyło się bez pewnych wad i niedoróbek, ale należy wziąć pod uwagę to, że za Salt and Sanctuary odpowiedzialne było studio…znaczy się, zespół – składający się z dwóch osób. Dlatego, za tak dobrą grę i włożoną pracę należą im się oczywiście duże brawa.