Wygląd PS5 – wyciekły pierwsze zdjęcia devkitów?

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie domniemanego zestawu deweloperskiego PlayStation 5. Czy wiemy już, jak będzie wyglądać PS5?

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 3 min.
Wygląd Playstation 5
Wygląd Playstation 5

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się szkice patentowe mające prezentować wygląd PlayStation 5. Nie widzieliśmy jednak do tej pory, żadnego prawdziwego zdjęcia konsoli. Fotografia mająca prezentować prawdziwy wygląd PlayStation 5 pojawiło się w serwisie Twitter, na koncie ZoneOfTECH:

Po tym wpisie szybko pojawiło się kolejna rzekomo oryginalna fotografia sprzętu:

Ps5 Wygląd

PS5 wygląd

Fotografie pokazują tylko przód domniemanego zestawu deweloperskiego. Znajduje się tutaj logo PlayStation, ale bez tytułowej piątki PS5. Napisy na obudowie wskazują, że ​​jest to pierwszy prototyp, a nie produkt na sprzedaż. Pokazane są również otwory wentylacyjne, napęd, różne przyciski i przełączniki oraz mnóstwo portów USB. Wszystko to już widzieliśmy na szkicach patentowych ujawnionych w sierpniu.

Wygląd Playstation 5 Plotka

Wygląd zestawu deweloperskiego Playstation

Konsola posiada wytłoczoną na swojej obudowie dużą literę V, która w rzymskim systemie zapisywania liczby oznacza 5. W przeszłości spekulowano, że jest to celowy zabieg mający mieć odniesienie do nazwy PlayStation 5.

Czy tak naprawdę wygląda PS5?

Tym razem nie są to renderowane grafiki na podstawie rysunków patentowych, a rzeczywiste zdjęcie. Fotografia prezentuje wszystkie elementy, które były już widoczne na patencie Sony.

Więc całkiem możliwe, że są to prawdziwe zdjęcia sprzętu, na którym pracują deweloperzy i tworzą gry na PS5. Zestawy deweloperskie zawsze różnią się od rzeczywistej wersji detalicznej konsoli i raczej na pewno w sklepach znajdziemy wyglądającą zupełnie inaczej urządzenia.

Co wiemy już na temat PlayStation 5?

Od pierwszego wycieku szkiców patentowych PS5 w sierpniu pojawiło się wiele oficjalnych informacji o PS5 bezpośrednio od Sony. PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane, a sprzęt zadebiutuje w ostatnim kwartale 2020 roku. Poza tym wiemy już, że:

 • Nazwa konsoli: PlayStation 5 (w skrócie: PS5)
 • Data premiery: koniec 2020 roku
 • Procesor: Zen 2 od AMD z 8 rdzeniami
 • Napęd: odtwarzacz BluRay 4K
 • Kontroler: Ulepszony pad „DualShock 5”
 • Gry startowe: jakiś duży tytuł studia Bluepoint Games
 • Konsola będzie miała kompatybilność wsteczna z PS4, ale nie wiadomo czy będzie obsługiwać wszystkie gry
 • Sprzęt zaoferuje rozdzielczość 8K
 • Dysk SSD

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

 1. PS5 pisze:

  Ale to brzydkie urządzenie. Dobrze, że do sprzedaży trafi inaczej wyglądająca konsola.

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów