AMD zaszczycone współpracą przy PlayStation 5

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Płyta Główna Do Amd Ryzen 3 1300x

AMD znowu pomoże Sony w przygotowaniu konsoli i możemy liczyć na zastosowanie ich procesora opartego o architekturę Ryzen trzeciej generacji i GPU Navi.

Warto dodać, że kolejne PlayStation nie będzie korzystać ze standardowych wersji obu układów, ponieważ ich partner zdecydował się przygotować ich niestandardowe warianty, których z pewnością nie znajdziemy w komputerach.

Lisa Su w rozmowie z CNBC wspomniała, że głównym punktem konsoli będą właśnie układy AMD, które powinny być wydajniejsze od tradycyjnych.

Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Sony przy ich kolejnej konsoli. Współpracę rozpoczęliśmy przy okazji PlayStation 4 i wygląda na to, że jeszcze potrwa. Uwielbiamy rynek gier i wierzymy, że Sony uda się odnieść kolejny sukces dzięki naszym produktom.

Su wspomniała również o pewnym elemencie, który ma odróżniać konsolę od konkurencji w postaci kolejnej Xboksa czy komputerów osobistych. Układy oparte na Ryzen trzeciej generacji i Navi będą dostępne w sklepach, ale Sony liczy, że partner pokusi się o dodatkowe rozwiązania zarezerwowane dla ich nadchodzącej konsoli.

Może to być związane z wyższą częstotliwością działania CPU/GPU i lepszej alokacji pamięci operacyjnej, choć nie wiemy ile znajdzie się w kolejnym PlayStation. Dzięki temu gry dostępne w następnej generacji powinny działać i wyglądać zdecydowanie lepiej niż na najnowszych wersjach konsol obecnej generacji.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-special-sauce-confirmed-amd/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów