Sony patentuje funkcję wstecznej kompatybilności dla PlayStation 5

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 5
Playstation 5

Wielu graczy uzależnia kupno przyszłej konsoli Sony od wprowadzenia przez japońską firmę wstecznej kompatybilności. Wszystko wskazuje na to, że funkcja ta pojawi się w PlayStation 5. Sony rzekomo złożyło patent dotyczący emulacji starszego interfejsu na rzecz nowego sprzętu. Autorem projektu jest Mark Cerny, czyli główna osoba odpowiedzialna za architekturę PlayStation 4. Niewykluczone, że jest on również jedną z głównych osób pracujących nad nową konsolą.

Wprowadzenie funkcji wstecznej kompatybilności sprawiłoby, że nabywcy niezapowiedzianej jeszcze platformy mogliby uruchomić na niej wszystkie gry z PlayStation 4. Teoretycznie istnieje szansa, że funkcjonalność ta obejmie również produkcje z PlayStation 3, ale biorąc pod uwagę skomplikowaną architekturę konsoli siódmej generacji, jest to mało prawdopodobne.

Przewiduje się, że PlayStation 5  zostanie zapowiedziane jeszcze w tym roku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów