PlayStation 5 czy zestaw deweloperski? Sony rejestruje tajemniczy sprzęt w WIPO

Wygląd Playstation 5 Plotka
Wygląd Playstation 5 Plotka

Choć wiemy już, że PlayStation 5 zadebiutuje pod koniec 2020 roku i znamy mniej więcej jego specyfikację, wciąż nie wiemy jak najnowsza platforma Sony będzie wyglądać. Jej prezentacja ma się według plotek odbyć 12 lutego 2020 roku podczas PlayStation Meeting, ale nie jest to oficjalna informacja.

Holenderski serwis LetsGoDigital dotarł jednak do grafik przestawiające urządzenie zarejestrowane 13 sierpnia przez Sony w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Co istotne, projekt pochodzi od dyrektora technicznego Sony Interactive Entertainment, Yusuhiro Ootori. To dokładnie ta sama osoba, która zaprezentowała po raz pierwszy konsolę PlayStation 4.

Playstation 5

Można więc przypuszczać, że na grafikach znajduje się nowa platforma Sony, pytanie tylko, czy to ta przeznaczona na sprzedaży czy zestaw deweloperski, dla twórców gier. Za tą drugą opcją przemawia fakt, że projekt jest po prostu brzydki, jednak z drugiej strony, czy nie za późno na rejestrowanie zestawu deweloperskiego? Przecież największe studia już od kilku miesięcy tworzą gry na konsolę przyszłej generacji.

Playstation V

Konsola posiada wytłoczoną na swojej obudowie dużą literę V, która w rzymskim systemie zapisywania liczby oznacza 5. Niby logiczne, ale jednak patrząc na to, z której strony umieszczony jest napęd konsoli, patrząc na nią z góry „V” byłoby do góry nogami. Być może to tylko bardzo oryginalny system chłodzenia. W końcu głośna praca PlayStation 4 była i jest jej największym problemem.

Czekamy na rozwój wydarzeń, ale będąc szczerym, wolałbym żeby to był fejk.  Sprzęt z powyższego projektu bardziej przypomina mi projektor niż konsolę.