PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane. Znamy nowe szczegóły na temat sprzętu i przybliżoną datę premiery

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 3 min.

Długo oczekiwaliśmy na nowe informacje o nowej konsoli PlayStation. Nareszcie Sony oficjalnie zapowiedziało nowy sprzęt. Oto kilka najważniejszych faktów:

  • Nazwa: PlayStation 5 (w skrócie: PS5)
  • Data premiery: koniec 2020 roku
  • Napęd: odtwarzacz BluRay 4K
  • Kontroler: Ulepszony pad „DualShock 5”
  • Gry startowe: jakiś duży tytuł studia Bluepoint Games

Czyli nowa konsola Sony zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w tym samym okresie co sprzęt Microsoftu – Xbox Scarlett.

Co wiemy nowego na temat PlayStation 5?

Według oficjalnego źródła jedną z nowych funkcji PlayStation 5 będzie możliwość pobierania i instalowania podzielonej gry. Jeśli będziesz zainteresowany jedynie trybem jednoosobowym lub grą multiplayer, nie musisz pobierać już całego pakietu, a jedynie to, co Cię interesuje. Oznacza to dużą oszczędność miejsca na dysku konsoli. Opcja przyda się zwłaszcza przy dysku SSD.

Konsola zaoferuje zupełnie nowy interfejs użytkownika. Na PlaySation 4 możemy obecnie zobaczyć na liście znajomych, w jakie gry i misje grają nasi przyjaciele. Ta, funkcja zostanie dodatkowo rozbudowana w PlayStation 5. Jak wyjaśnia architekt systemu Mark Cerny, serwery dla wielu graczy dostarczą wszystkie potrzebne informacje. W grach dla jednego gracza zobaczysz także, w które misje możesz zagrać. Zapobiegnie to uruchomieniu gry, aby sprawdzić, co się dzieje na serwerze.  Zamiast tego otrzymasz wiele ważnych informacji, bezpośrednio przez nowy interfejs.

Kontroler PlayStation 5

Sony ujawniło również nowe szczegóły dotyczące kontrolera. Pad ma posiadać większą baterię i port USB-C, więc prawdopodobnie będzie cięży od obecnego DualShocka. Sprzęt będzie miał adaptacyjne spusty, które mają zaoferować lepsze doznania. Programiści mogą ustawić przyciski  R2 i L2, aby reagowały na różną siłę nacisku. Używanie łuku i strzały lub pistoletu maszynowego powinno teraz wydawać się „prawdziwsze”.

Do tego pad zostanie wyposażony w lepsze głośniki i haptyczne wibracje.

Gry startowe PlayStation 5

Niestety o tym na razie nie wiemy zbyt dużo. Na pewno studio Bluepoint Games (odpowiedzialne za remake Shadow of the Colossus), przygotuje jakiś duży tytuł. Konsola prawdopodobnie na start otrzyma także wyścigi Gran Turismo Sport.

Co wiedzieliśmy wcześniej o PlayStation 5?

Poniżej znajduje się krótki przegląd informacji, które już znaliśmy na temat PlayStation 5:

Playstation 4 (2)

Wygląd dev-kita PlayStation 5, czy podobna konsola trafi do sprzedaży?

Źródło: https://www.wired.com/story/exclusive-playstation-5/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów