Sony zarzeka się, że ma rozwiązanie problemu z błędem w wiadomościach

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.

Sony obecnie pracuje nad aktualizacją oprogramowania dla PlayStation 4 w związku z pojawieniem się tajemniczego błędu w wiadomościach. Jeżeli otworzycie podejrzaną wiadomość, możecie stracić wszystkie dane z konsoli.

W tej chwili ciężko powiedzieć kiedy aktualizacja zostanie udostępniona, ale brytyjski oddział PlayStation twierdzi, że błąd nie jest w stanie uszkodzić oprogramowania konsoli i łatwo sobie z nim poradzić.

Jeden ze znaków w wiadomości wprowadza konsolę w tzw. „crash loop”, co sprawia, że użytkownik nie ma dostępu do systemu operacyjnego. Brytyjski oddział nawet wyjaśnia jak sobie z tym poradzić. Wg nich wystarczy usunąć wiadomość przez aplikację mobilną, a później wejść w Recovery Menu i wybrać opcję nr 5.

Pierwsze informacje o błędzie napływały na początku tego tygodnia. Początkowo wszystko zaczęło się od rozgrywek w Rainbow Six Siege. Wiadomość, która dotarła do graczy miała jeden dziwny symbol, który wpływa negatywnie na konsolę.

Jeżeli macie taką wiadomość, konsola powinna pokazać wam informację o błędzie CE_36329-3. Później coraz więcej osób miało z tym problemy, a usunięcie wiadomości przez aplikację mobilną nie dawało pożądanych efektów.

Sony na tą chwilę zaleca zmianę przyjmowania wiadomości, a my niedawno pokazaliśmy wam jak to zrobić (zobacz).

Źródło: https://www.psu.com/news/psn-message-glitch-bricks-ps4-fixed/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów