Metal Gear Solid Remake nadchodzi?

Metal Gear Solid Remake

Jak podaje prowadzący kanału Moore’s Law Is Dead w serwisie YouTube, trwają prace na Metal Gear Solid Remake.

Jedną z gier startowych przy okazji premiery PlayStation 5 było Demon’s Souls – nad odświeżoną wersją produkcji sprawowało piecze studio Bluepoint Games. Ekipa z Teksasu zdała egzamin na piątkę z plusem, bowiem remake jednej z najlepszych gier na PS3 spotkał się z niesamowicie pozytywnym przyjęciem ze strony graczy oraz recenzentów, zyskując wynik 92 punktów na Metacritic.

Dlaczego taką uwagę poświęcam deweloperowi z siedzibą w Austin? Ano dlatego, że to właśnie Bluepoint Games ma pracować nad Metal Gear Solid Remake. Według informatora, prace nad produkcją mają trwać już od trzech lat – biorąc pod uwagę fakt, iż mnóstwo przecieków z kanału Moore’s Law Is Dead okazało się prawdziwych oraz sukces remake’u Demon’s Souls i plotki o domniemanym wykupieniu Bluepoint Games przez Sony, odświeżona wersja hitu Hideo Kojimy z 1998 roku wydaje się jak najbardziej możliwa.

Metal Gear Solid Remake ma spotkać się z wieloma usprawnieniami, nawet w warstwie gameplayu. Bluepoint Games zatem nie może liczyć na odpoczynek – jeden duży projekt chwilę po drugim. Produkcja ma zadebiutować na konsoli PlayStation 5, jest jednak szansa, że pojawi się również na komputerach osobistych z systemem Windows, podobnie jak chociażby Death Stranding.

Oficjalna zapowiedź już wkrótce? Najbardziej prawdopodobne wydaje się to podczas tegorocznych targów The Game Awards. Co sądzicie o tym pomyśle? Chcielibyście zagrać w „ulepszoną” wersję pierwszej części Metal Gear Solid? Dajcie znać w komentarzach.