PlayStation 4 z poważnym błędem, który powoduje utratę danych

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 4 Jailbreak
Playstation 4

PlayStation 4 do tej pory nie miało zbyt poważnych błędów wewnątrz stabilnego oprogramowania. Błędy zazwyczaj były wykrywane podczas testów przed wydaniem kolejnej aktualizacji.

Niestety tym razem pojawił się dziwny glitch, który po otworzeniu tajemniczej wiadomości na konsoli sprawia, że PlayStation 4 się zawiesza. To nie koniec złych wiadomości. Jeśli chcemy uruchomić konsolę, musimy zainicjować PS4, co wiąże się z utratą danych z dysku.

Błąd Wiadomości

Błąd Wiadomości

Wiele osób padło ofiarą tego błędu, ale na szczęście można temu zaradzić. Wystarczy zmienić opcję związaną z przyjmowaniem wiadomości i za chwilę pokaże wam jak to zrobić. Poza tym warto użyć aplikacji mobilnej PlayStation i usunąć wiadomość związaną z błędem.

Zmiana przyjmowania wiadomości na PlayStation 4

  1. Przechodzimy do zarządzania kontem wewnątrz ustawień systemowych.
  2. Udajemy się do zakładki prywatność, a następnie wybieramy Informacje osobiste/Wiadomości.
  3. Kierujemy się na Wiadomości, naciskamy X i zmieniamy Każdy na Tylko znajomi.

Wiadomości

Najlepiej przygotować się na pojawienie tajemniczej wiadomości. Jeżeli dostaniemy jakąś podejrzanie wyglądającą korespondencję, najlepiej usunąć ją za pomocą aplikacji mobilnej lub logując się na swoje konto przez przeglądarkę.

Miejmy nadzieje, że Sony zdaje sobie sprawę z istnienia błędu i niebawem wyda aktualizację oprogramowania, która całkowicie go usunie. Wiele ofiar błędu poinformowało Japończyków o obecnej sytuacji, tak więc Sony jest świadome problemu.

Źródło: https://www.reddit.com/r/PS4/comments/9nselm/warning_set_your_messages_to_private/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów