Prawdopodobna cena PlayStation 5 ujawniona w wycieku

playstation 5

Oficjalna cena PlayStation 5 to wciąż jedna wielka niewiadoma. Znaleźliśmy się w tak kuriozalnej sytuacji, że pomimo konsol nowej generacji debiutujących za niecałe dwa miesiące, dopiero teraz zaczęliśmy się dowiadywać o tym, ile właściwie będą kosztować. Wygląda też na to, że prowadzoną przez Sony i Microsoft zimną wojnę zakończył nareszcie wyciek ceny Xbox Series X/S, o którym informowaliśmy kilka dni temu. Oficjalna cena PlayStation 5 zostanie prawdopodobnie ujawniona w trakcie środowego PlayStation 5 Showcase, ale już teraz do sieci trafiły dotyczące jej przecieki.

Wyciek pochodzi z największej hiszpańskiej sieci centrów handlowych – El Corte Ingles. Na zdjęciu widocznej na ekranie monitora bazy danych zauważyć możemy dwie konsole tajemniczo nazwane Aurea i Enigma. Według spekulantów pod tymi nazwami kryją się oba modele nowej konsoli Sony. Domniemywać więc można, że cena PlayStation 5 z napędem Blu-ray wynosić będzie 499.90 euro (~2224zł), a za tańszy, pozbawiony czytnika płyt model zapłacimy 399.9 euro (~1779zł).

Wygląda więc na to, że ceny konsol Microsoftu i Sony będą do siebie dość zbliżone. Należy jednak pamiętać, że wciąż pozostajemy w sferze spekulacji, a oficjalną cenę PS5 poznamy już 16 września.

Cena PlayStation 5
Prawdopodobna cena PlayStation 5 ujawniona w wycieku