Xbox Series X/S – poznaliśmy datę premiery i ceny obu konsol!

Xbox Series S

Potwierdziły się krążące od jakieś czasu w sieci plotki o Xbox Series S – słabszej i tańszej wersji Xbox Series X. Co prawda Microsftowi nie śpieszyło się do ujawniania tych informacji, lecz zmusił ich do tego przeciek opublikowany na łamach serwisu Thurrot. Według zawartych w nim informacji, Xbox Series X i S pojawiają się w sprzedaży już 10 listopada w cenach kolejno 499$ oraz 299$. Między bajki możemy zatem włożyć pogłoski o rzekomo horrendalnie wysokich cenach konsol nowej generacji. Oficjalne ceny w Polsce nie są jeszcze znane.

Poznaliśmy także wygląd Xbox Series S. W oczy rzuca się przede wszystkim mały rozmiar konsoli oraz, podobnie jak w przypadku tańszej wersji PlayStation 5, brak napędu optycznego. Według serwisu Windows Central, Xbox Series S posiadać ma moc obliczeniową na poziomie 4 teraflopów, co stawiałoby go na równi z Xbox One X. Do podobnych informacji dotarł jeszcze w czerwcu serwis The Verge.

Xbox Series S X

Microsoft oficjalnie potwierdził na Twitterze istnienie Xbox Series S oraz jego cenę. Nie skomentował jednak przecieków dotyczących daty premiery konsoli oraz jej parametrów technicznych.