Sony w kontrataku. Pokaz PlayStation 5 w przyszłym tygodniu

Playstation 5
Playstation 5

Zaledwie kilka dni temu firma Microsoft podzieliła się datą premiery i cenami swoich XBOX-ów Series S i Series X. Okazuje się, że nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Sony na ruch konkurenta. Zapowiedziano PlayStation 5 Showcase.

Wydarzenie w formie online ma odbyć się już w przyszłą środę 16 września o godzinie 22:00 czasu polskiego. Nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat eventu oprócz tego, że ma trwać 40 minut i nie zabraknie na nim kilku nowych informacji na temat gier zmierzających na PS5.

Możemy się spodziewać, że pojawi się kolejny materiał z Ratchet & Clank: Rift Apart. Być może dowiemy się również czegoś o Spider-Man: Miles Morales i Horizon Forbidden West. Nie lada gratką byłby na pewno pokaz rozgrywki z remake’u Demon’s Soulsów, a także Gran Turismo 7.

Choć firma Sony nie mówi tego wprost, jest raczej pewne, że podczas wydarzenia poznamy także datę premiery i cenę konsoli. Brak odpowiedzi na działania Microsoftu byłby przecież strzałem w stopę. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać do środy na pokaz PlayStation 5.