PlayStation 5 nie jest jeszcze kompatybilny ze wszystkimi grami z PS4

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

O PlayStation 5 wiemy już sporo, sprzęt m.in. ma posiadać dysk SSD, odtwarzacz BluRay 4K i umożliwiać granie w rozdzielczość 8K. Wiadomo także, że nowa konsola, będzie posiadać wsteczną kompatybilność z grami z PlayStation 4. Niestety Sony nadal nie odpowiedziało na pytanie, czy odpalimy na PS5 wszystkie gry, które wyszły na PS4?

Sony przekazało japońskiemu magazynowi Famitsu, że stara się zaoferować „pełną” kompatybilność, ale nie jest to nic pewnego na ten moment.

„Obecnie zespół programistów ciężko pracuje, aby zagwarantować pełną wsteczną kompatybilność. Sprawdzamy czy jest to możliwe. Prosimy czekać na kolejne informacje”.

Czyli na ten moment nie wiemy, czy zagramy we wszystkie posiadane gry z PlayStation 4 na PlayStation 5. Nie wiadomo także czy funkcja ta będzie dotyczyć gier cyfrowych, jak i na płytach.

Wiadomo natomiast, że gry, które będą kompatybilne z PS5, pozwolą na rozgrywkę multiplayer z posiadaczami PlayStation 4. Dzięki temu po szybkim zakupie PlayStation 5 będziemy mogli grać ze znajomymi, którzy jeszcze nie nabyli najnowszej konsoli Sony. Właśnie dzięki temu Japończycy chcą przygotować graczy do płynnego przejścia na nowy sprzęt.

Wszystkie ostatnie informacje na temat PlayStation 5 znajdziecie tutaj.

Źródło: https://wccftech.com/sony-on-ps5-backward-compatibility/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów