Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

PlayStation 5 nie jest jeszcze kompatybilny ze wszystkimi grami z PS4

O PlayStation 5 wiemy już sporo, sprzęt m.in. ma posiadać dysk SSD, odtwarzacz BluRay 4K i umożliwiać granie w rozdzielczość 8K. Wiadomo także, że nowa konsola, będzie posiadać wsteczną kompatybilność z grami z PlayStation 4. Niestety Sony nadal nie odpowiedziało na pytanie, czy odpalimy na PS5 wszystkie gry, które wyszły na PS4?

Sony przekazało japońskiemu magazynowi Famitsu, że stara się zaoferować „pełną” kompatybilność, ale nie jest to nic pewnego na ten moment.

„Obecnie zespół programistów ciężko pracuje, aby zagwarantować pełną wsteczną kompatybilność. Sprawdzamy czy jest to możliwe. Prosimy czekać na kolejne informacje”.

Czyli na ten moment nie wiemy, czy zagramy we wszystkie posiadane gry z PlayStation 4 na PlayStation 5. Nie wiadomo także czy funkcja ta będzie dotyczyć gier cyfrowych, jak i na płytach.

Wiadomo natomiast, że gry, które będą kompatybilne z PS5, pozwolą na rozgrywkę multiplayer z posiadaczami PlayStation 4. Dzięki temu po szybkim zakupie PlayStation 5 będziemy mogli grać ze znajomymi, którzy jeszcze nie nabyli najnowszej konsoli Sony. Właśnie dzięki temu Japończycy chcą przygotować graczy do płynnego przejścia na nowy sprzęt.

Wszystkie ostatnie informacje na temat PlayStation 5 znajdziecie tutaj.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement