Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 pozwoli na międzygeneracyjną rozgrywkę sieciową

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 5
Playstation 5

Wsteczna kompatybilność zawita do nowej konsoli z rodziny PlayStation, ale uruchamianie gier z PlayStation 4 nie będzie jedynym udogodnieniem. Kolejnym będzie możliwość wspólnej rozgrywki sieciowej.

Dzięki temu po szybkim zakupie PlayStation 5 będziemy mogli grać ze znajomymi, którzy jeszcze nie nabyli najnowszej konsoli Sony. Właśnie dzięki temu Japończycy chcą przygotować graczy do płynnego przejścia na nowy sprzęt.

Rozgrywka między generacyjna była jednym z pytań podczas omawiania wstecznej kompatybilności. Okazuje się, że Japończykom na tym zależy i nie będzie problemów ze znalezieniem graczy pomimo używania różniących się od siebie konsol.

Sam John Kodera wspomniał, że to ważny element dla społeczności PlayStation, który pozwoli obecnej bazie graczy grać ze swoimi znajomymi pomimo posiadania starszej konsoli.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów