Tryb wieloosobowy w Stardew Valley jest już dostępny w otwartej becie

Stardew Valley 1 e1484857495303

Stardew Valley zostało wydane w 2016 roku i momentalnie podbiło serca graczy. Jest to gra niezależna na naprawdę wiele godzin, gdzie naszym głównym zajęciem jest rolnictwo. Wielu fanów chciało zobaczyć w grze tryb multiplayer, aby móc ze swoimi znajomymi razem prowadzić farmę, hodować zwierzęta i zwiedzać kopalnie. Możecie to zrobić już teraz, ponieważ tryb wieloosobowy jest dostępny w wersji beta dla wszystkich.

W poście na oficjalnym blogu gry zespół programistów stojących za Stardew Valley ogłosił, że wersja beta gry w wersji 1.3 jest teraz dostępna dla graczy PC. Sama beta jest dostępna dla graczy na platformie Steam, a użytkownicy GOG będą mogli uzyskać do niej dostęp w ciągu kilku dni.

Ponieważ tryb gry wieloosobowej jest wciąż w fazie beta, trzeba wykonać kilka czynności, aby faktycznie zainstalować i uzyskać dostęp do trybu wewnątrz aktualizacji gry w wersji 1.3. Głównie na platformie Steam należy kliknąć prawym przyciskiem myszy grę w swojej bibliotece, a następnie wejść na kartę „Bety” w wyskakującym okienku. Następnie trzeba wprowadzić hasło „jumpingjunimos” w polu wejściowym Bety i kliknąć „Sprawdź kod”, co umożliwi graczom dostęp do wersji beta i jej nowych funkcji. Wersja beta oznacza, że funkcje są wciąż rozwijane, więc błędy czy inne problemy podczas rozgrywki są rzeczą naturalną.

Gracze będą mogli się zapraszać i grać razem z maksymalnie czterema innymi graczami. Będziemy mogli więc eksplorować jaskinie, zajmować się uprawą, hodowlą zwierząt, tworzeniem różnych składników w celu zarobienia pieniędzy wraz ze swoimi znajomymi. Brzmi naprawdę obiecująco.

Stardew Valley jest dostępne w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch oraz komputery z systemem operacyjnym Windows, macOS i Linux. Warto również wspomnieć, że deweloperzy pracują nad wersją gry na konsolę PlayStation Vita.

Stardew Valley – zwiastun produkcji