Gra Stardew Valley sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie

Stardew Valley
Stardew Valley

Stardew Valley to jeden z najlepiej ocenianych rolniczych RPG-ów ostatnich lat.  Produkcja  zadebiutowała po raz pierwszy w 2016 roku na komputerach PC. Od tego czasu została wydana na wielu platformach (PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, urządzenia mobilne, PlayStation VITA), a sama rozgrywka została wzbogacona o nowe funkcjonalności. Gracze PC mogą cieszyć się rozgrywką online, która pozwala dołączyć maksymalnie czterem graczom do farmy i pomagać przy jej tworzeniu i zarządzaniu.

Zespół Stardew Valley ma co świętować. Produkcja została sprzedana w ponad 10 milionach egzemplarzach na całym świecie, jeśli połączymy wszystkie platformy, na których jest dostępna.

W produkcji wcielamy się w postać, która postanowiła uciec od natłoku pracy biurowej.  Główny bohater przejmuje zniszczoną farmę dziadka w miejscowości Stardew Valley. Zadaniem gracza jest dbanie o rośliny, uprawy, zwierzęta, kopalnie, etc. Dodatkowo można angażować się w działalność społeczną, a nawet romansować z mieszkańcami tego małego miasteczka.

Stardew Valley zwiastun