Twórca Stardew Valley zdradził swoje plany na przyszłość. Jednym z nich jest całkowicie nowa gra

Stardew Valley 1

Eric Barone opublikował nowy post na swoim, oficjalnym blogu gry Stardew Valley. Opisał tam swoje pomysły na przyszłość związane z jego obecnie największą produkcją oraz plany na jego całkowicie nową grę. Wpis pojawił się zaledwie dwa dni po wypuszczeniu aktualizacji 1.3 do wersji na konsolę Nintendo Switch, która wprowadzała multiplayer oraz wiele zawartości dla jednego gracza.

Barone podzielił się z fanami tym, że to on sam jest odpowiedzialny za praktycznie wszystkie wersje Stardew Valley. Na jego barkach spoczywają wersje gry na komputery osobiste z systemem Windows, Linux, macOS, a także na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Chucklefish jest odpowiedzialne jedynie za wersję na konsolę Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne.

Eric nie chce jednak zdradzić zbyt dużo na temat swojego nowego projektu. Napisał, że nie ujawni żadnych szczegółów, do momentu, kiedy jego koncepcja nie zostanie w pełni zrealizowana, dzięki czemu ominie go praca pod presją. Barone charakteryzuje się specyficznym charakterem i uwielbia spokój wykonywania swojej pracy – więcej szczegółów o twórcy Stardew Valley możecie przeczytać w książce Jasona Schreiera pod tytułem Krew, pot i piksele. Twórca zapewnia jednak, że jego nowa gra będzie osadzona w tym samym uniwersum, co Stardew Valley.

Fani Stardew Valley mogą jednak być spokojni – Barone nie ma zamiaru kończyć prac nad grą, a na tą chwilę język produkcji tłumaczony jest na francuski, koreański, włoski i turecki.

Zawsze czuję się dobrze wracając do Stardew Valley. Po pierwsze, ciągle wpadam na nowe pomysły na sposoby ulepszenia i rozszerzenia gry. Ten świat kryje w sobie jeszcze taki ogrom potencjału, że mógłbym nad nim pracować do końca życia. Gra też ma wspaniałą społeczność, którą kocham uszczęśliwiać. Jestem wam bardzo wdzięczny za tyle wsparcia dla mojej pracy i stworzenie tej wprost wspaniałej społeczności.

Barone obecnie zawiesił pracę nad swoim nowym tytułem, aby w pełni poświęcić się pracy nad aktualizacją 1.4 do Stardew Valley. Eric musi naprawić sporo błędów występujących w wersji 1.3, która nie jest nawet dostępna na wszystkich platformach. Właśnie z tego powodu Stardew Valley jest na ten moment priorytetem Barone’a.

Barone zbiera teraz ekipę, która pomoże mu w pracach nad grą. To pozwoli mu na tworzenie kolejnych aktualizacji i nie będzie musiał wstrzymywać prac nad jego nową produkcją. Mając zespół z pewnością będzie mu łatwiej podzielić czas między Stardew Valley, a nowym projektem.

Pełny wpis Barone’a możecie zobaczyć pod tym linkiem.


Źródło: https://www.dualshockers.com/stardew-valley-developer-talks-future/