Sony pozwało hakera sprzedającego PlayStation 4 z Jailbreak

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 4 Jailbreak
Playstation 4

Sony pozwało Erica Scalesa o sprzedaż PlayStation 4 z Jailbreak na pokładzie. Chłopak sprzedawał przerobione konsole z pirackimi kopiami gier bezpośrednio na Ebay’u, a pozew zawiera również wzmiankę o stronie internetowej pozwanego.

Według prawników pozwany zajmował się przeróbką konsol, instalacją pirackich wersji i dystrybucją sprzętu za pomocą eBay’a. Nie wiemy niestety ile gier znajdowało się na dysku każdej konsoli, ale nie zmienia to faktu, że Scales złamał kilkukrotnie prawo autorskie.

Witryna internetowa pozwanego namawiała do zaprzestania kupowania gier, co według prawników Sony jednoznacznie daje do zrozumienia, że chłopak nakłania innych użytkowników do wykonania Jailbreak.

Prawnicy japońskiego koncernu domagają się od pozwanego przerwania sprzedaży przerobionych konsol i zamknięcia witryny internetowej. Ponadto wymagają od niego usunięcia pirackich kopii gier i zmiany dysków twardych w konsolach.

Można zakładać, że to nie jedyne roszczenia i Eric dostanie potężną karę pieniężną.

Źródło: https://www.slashgear.com/sony-sues-man-over-allegedly-selling-jailbroken-ps4-consoles-08549110/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów