Sony kupi w tym roku kolejne studia?

Jim Ryan
Jim Ryan

Jim Ryan twierdzi, że jeszcze w najbliższym czasie nowe studia wejdą do rodziny PlayStation Studios.

Po tym jak Microsoft przejął Bethesda i Activision Blizzard, Sony postanowiło rónież wybrać się na zakupy i w krótkim czasie przejęło Bungie oraz mniejsze Heaven Studios, za którym stoi duże nazwisko w osobie programistki Jade Raymond. Choć zakupy japońskiej firmy wydają się mniej spektakularne, to jednak dzięki odpowiedniej strategi mogą ostatecznie okazać się bardziej owocne i opłacalne dla graczy niż wykupywanie gigantów branży przez Microsoft.

Sony jednak nie zamierza poprzestać na ostatnich przejęciach i Jim Ryan, szef gamingowego oddziału Sony przekonuje, że jeszcze będziemy świadkami powiększenia się rodziny studiów wewnętrznych.

Szef PlayStation podkreśla, że marka w ostatnich latach radzi sobie dobrze: dotyczy to zarówno ocen gier Sony, jak i ich sukcesu finansowego. To pozwala nadal inwestować w tworzenie treści i na przejmowanie kolejnych deweloperów. 

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Sony zapowiedziało nową, rozszerzona wersję abonamentu PlayStation Plus, która od czerwca ma stanowić realną konkurencję dla Xbox Game Pass.