Poznajcie PlayStation Studios – nową markę Sony promującą gry ekskluzywne

playstation studios

Sony ogłosiło powstanie PlayStation Studios – nowej marki, której głównym zadaniem jest promowanie ekskluzywnych gier.

PlayStation Studios zostanie uruchomione wraz z premierą PlayStation 5, czyli już pod koniec tego roku, i będzie używana jedynie w grach opracowanych i zarządzanych przez Sony Interactive Entertainment.

PlayStation Studios otrzymało już własną animację, która pojawiać będzie się po odpaleniu gier ekskluzywnych na PS5. W intrze możemy zobaczyć postaci z takich marek jak Uncharted, Horizon: Zero Dawn, Ratchet & Clank, God of War, The Last of Us oraz Little Big Planet.

Starszy wiceprezes Sony oraz dyrektor marketingu globalnego, Eric Lempel, w rozmowie z GameIndustry.biz, powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani. W ciągu ostatnich kilku lat – a nawet ostatniej dekady – siła tytułów wychodzących z naszych studiów była silniejsza niż kiedykolwiek. Zastanawialiśmy się, jak zjednoczyć wszystkie te wspaniałe gry pod jedną marką, a tak naprawdę celem tego jest uświadomienie konsumentowi, że widząc tę ​​markę, przygotowują się na solidne, innowacyjne i głębokie doświadczenie których oczekują od gier pochodzących z PlayStation. Wymyśliliśmy więc PlayStation Studios.

Lempel przyznał, że niektóre tytuły z PlayStation 4 również będą opatrzone tym brandingiem, lecz nie będzie to na premierę The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima, czy Horizon: Zero Dawn na PC. Wszystkie ekskluzywne tytuły wydane w przyszłości będą już jednak pod logiem PlayStation Studios.

Z biegiem czasu, gdy wprowadzimy dobrze ugruntowane franczyzy, możemy dostosować to intro, aby móc pokazać franczyzę na przestrzeni lat, nowe postacie, które weszły do ​​gry.