W czerwcu zadebiutuje PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium, a w Polsce PlayStation Plus Deluxe

Ps Plus
Ps Plus

Sony poinformowało, że od czerwca usługa PlayStation Plus będzie dostępna w trzech wariantach: PlayStation Plus Essential PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium.

W czerwcu japońska firma połączy PlayStation Plus i PlayStation Now w zupełnie nowe wersje swojej usługi, które zapewnią graczom na całym świecie większy wybór gier na trzech poziomach członkostwa.

PlayStation Plus Essential:

Ta wersja abonamentu oferuje dokładnie to samo, co obecnie oferuje usługa PlayStation Plus:

  • Dwie gry do pobrania w miesiącu
  • Ekskluzywne rabaty
  • Przechowywanie w chmurze zapisu gier
  • Rozgrywka w sieci

Cena powinna być podobna do tej, jaką obecnie płacą subskrybenci (37 zł za miesiąc, 100 zł za kwartał, 240 zł za rok), choć ze względu na obniżenie wartości złotówki, może wzrosnąć zależności od wariantu o 5-20 zł.

PlayStation Plus Extra:

Zapewnia wszystkie korzyści płynące z podstawowego wariantu usługi oraz dostęp do katalogu 400 gier w tym tytułu na PlayStation 4 i PlayStation 5. W bibliotece znajdują się produkcje PlayStation Studios oraz zewnętrznych partnerów Sony.

Cena usługi w przybliżeniu: 60 zł za miesiąc, 180 za trzy miesiące i 450 zł za rok.

PlayStation Plus Premium

Zapewnia wszystkie korzyści z wariantów Essential i Extra oraz dodaje 340 dodatkowych gier, w tym:

  • Gry na PS3 dostępne za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze
  • Katalog klasycznych gier z generacji PS2 i PSP dostępnych zarówno w opcjach przesyłania strumieniowego, jak i pobierania.

Oferuje dostęp do strumieniowego przesyłania w chmurze oryginalnych gier na PlayStation, PS2, PSP i PS4 oferowanych w wariantach Extra i Premium na rynkach, na których obecnie dostępna jest usługa PlayStation Now.

Na tym poziomie oferowane będą również ograniczone czasowo wersje próbne, dzięki czemu gracze będą mogli wypróbować wybrane gry przed zakupem.

Cena usługi w przybliżeniu: 80 zł za miesiąc, 230 za trzy miesiące i 550 zł za rok.

PlayStation Plus Deluxe

W Polsce zamiast wariantu Plus Premium będzie obowiązywał Plus Deluxe. Trafi on na rynki, w których do tej pory nie działała usługa PlayStation Now. PlayStation Plus Deluxe będzie oferowane po niższej cenie w porównaniu z Premium i zawierać będzie katalog klasycznych gier z oryginalnych generacji PlayStation, PS2 i PSP, ale tylko w opcji do pobrania.