Microsoft przejmuje Activision Blizzard!

Microsoft Activision
Microsoft Activision

Od dzisiaj branża gier nie będzie już taka sama. Otóż Microsoft oficjalnie poinformował o przejęciu firmy Activision Blizzard wraz z jej największymi markami – Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty i Candy Crush.

Microsoft przejął Activision Blizzard za 95,00 dolarów za akcję, w ramach transakcji gotówkowej o wartości 68,7 mld dolarów, wliczając w to gotówkę netto Activision Blizzard. Po zamknięciu transakcji Microsoft stanie się trzecią największą firmą na świecie pod względem przychodów z gier, za Tencent i Sony.

Planowane przejęcie obejmuje kultowe serie ze studiów Activision, Blizzard oraz King, takie jak Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty i Candy Crush, a także globalną działalność e-sportową poprzez Major League Gaming. Spółka posiada studia na całym świecie, w których zatrudnia niespełna 10 tys. pracowników.

Zakup Activision przez Microsoft z pewnością może cieszyć właścicieli konsol z rodziny Xbox One i Xbox Series, gdyż najprawdopodobniej niebawem największe gry przejętej firmy trafią do usługi Xbox Game Pass. Nieco inne nastroje powinny zapanować w obozie PlayStation. Nowe odsłony Call of Duty jako tytułu ekskluzywne na konsole Xbox Series i komputery osobiste? Wszystko w rękach Microsoftu.