Sony kupiło Haven Studios, które nie zrobiło jeszcze żadnej gry

Haven Studios
Haven Studios

Sony kupiło Haven Studios, które rok temu założone zostało przez Jade Raymond. Programistka jest między innymi założycielką oddziału Ubisoft w Toronto oraz Motive Studios.

Choć tytuł newsa nie zapowiada zbyt imponującej transakcji, to jednak wbrew pozorom może być to całkiem ważny transfer i przynieść efekty wcześniej niż ostatnie przejęcie Bungie. Sony ze studiem Heven pracuje nad wspólnym projektem już od roku. W tym czasie deweloper potroił liczbę swoich pracowników z 20 do 60. Japońska firma jest tak bardzo zadowolona z efektów krótkiej współpracy, że postanowiła wciągnąć młodą ekipę do rodziny PlayStation Studios.

Kanadyjczycy pracują obecnie nad niezapowiedzianą grą na PlayStation 5, której akcja ma rozgrywać się w oryginalnym uniwersum. Tytuł ma wykorzystywać wszystkie możliwości techniczne PlayStation 5 oraz duży nacisk kłaść na aspekty społecznościowe.

Haven Studios będzie osiemnastym studiem, które dołączy do rodziny PlayStation. Po przejęciu codziennym funkcjonowaniem studia nadal kierować będzie zespół zarządzający Haven Studios w ścisłej współpracy z kierownictwem PlayStation Studios. Warunki tej transakcji, w tym koszty przejęcia, nie zostały ujawnione ze względu na zobowiązania zawarte w umowie.