Sony będzie skupione na PlayStation 4 do 2021 roku

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Nie trzeba być szczególnie bystrym, żeby stwierdzić, że cykl życia PlayStation 4 ma się bliżej końca niż początku. Jednak PlayStation 5 nie czeka za rogiem, i całe szczęście, ponieważ na PS4 zmierza jeszcze wiele świetnych tytułów. Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony, w swoim raporcie dotyczącym strategi korporacyjnej na konsolę obecnej generacji oraz dział gier i usług sieciowych do 31 marca 2021 roku, ma jeszcze spore plany względem PlayStation 4.

Sony twierdzi, że sam PSN generuje obecnie roczną sprzedaż w wysokości bilionów jenów, a miesięcznie może się pochwalić 80 milionami aktywnych użytkowników. Japońska firma podkreśla, że z roku na rok rosną wpływy z usługi PlayStation Plus, a w roku podatkowym 2017 firma zarobiła na abonamencie 34,2 mln dolarów.

Platforma PlayStation 4 również sprzedaje się świetnie, choć należy pokreślić, że wyniki maleją  z roku na roku. 31 marca sprzedaż konsoli przekroczyła 79 milionów i zapewne już niebawem przekroczy wynik PlayStation 3 (83 mln).

John Kodera, prezes Sony Interactive Entertainment powiedział, że gracze na obecną generacje mogą się jeszcze spodziewać kilku nowych IP oraz kontynuacji udanych marek, tak więc wciąż jest na co czekać. Choć gracze i media interesują się kiedy zadebiutuje PlayStation 5, to właśnie teraz jest najlepszy czas dla PlayStation 4. Sony zamierza go celebrować aż do 2021 roku, wydając wiele nowych tytułów.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/05/22/sony-focusing-on-psn-and-ps4-games-until-2021.aspx

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów