Słaby start Ghostwire: Tokyo w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach rządzi Kirby

Kirby And The Forgotten Land
Kirby And The Forgotten Land

Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się gier w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Na szczycie znalazł się nowy tytuł ekskluzywny Nintenod – Kirby and The Forgotten Land. Ghostwire: Tokyo zadebiutowało poza pierwszą dziesiątką.

Na szczycie cotygodniowej listy najchętniej kupowanych gier w UK, znajdują się dwie nowości: Kirby and The Forgotten Kingdom oraz Tiny Tina’s Wonderlands. Nowy Kirby zaliczył najlepszy start marki w Wielkiej Brytanii – jego sprzedaż jest dwa i pół raza wyższa od poziomu poprzedniego rekordzisty, Kirby Star Allies 2018. 

Jeśli chodzi o Tiny Tina’s Wonderlands sprzedaż detaliczna gry w Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu nie osiągnęła nawet 10% początkowego poziomu Borderlands 3. Niby smutno, ale to i tak pikuś w porównaniu do innej dużej zeszłotygodniowej premiery. Otóż Ghostwire: Tokyo, w ogóle nie weszło do pierwszej dziesiątki i uplasowało się dopiero na 11. miejscu. Sprzedaż detaliczna gry jest o 80% mniejsza niż The Evil Within 2, czyli poprzedniej gry studia Tango Gameworks.

Jeśli chodzi o starsze tytuły, Elden Ring spadł na trzecie miejsce zaliczając 29% obniżenie sprzedaży, a Gran Turismo 7 jest teraz na czwartym miejscu zaliczając 48% spadek.

  1. Kirby and The Forgotten Land (nowość)
  2. Tiny Tina’s Wonderlands (nowość)
  3. Elden Ring (2);
  4. Gran Turismo 7 (1);
  5. Pokemon Legends: Arceus (4);
  6. FIFA 22 (12);
  7. New Super Mario Bros U Deluxe (17);
  8. WWE 2K22 (3);
  9. Horizon Forbidden West (7);
  10. Mario Kart 8: Deluxe (11).