Kirby and the Forgotten Land debiutuje dzisiaj na Nintendo Switch

Kirby And The Forgotten Land
Kirby And The Forgotten Land

Kirby and the Forgotten Land trafia dziś na Nintendo Switch. W tej nowej platformówce 3D gracze będą mogli swobodnie przemierzać etapy w tętniącym życiem świecie odciętym od cywilizacji, wykorzystując znane z gry specjalne umiejętności Kirby’ego, jak również zupełnie nowy tryb Mouthful. 

Co czeka Kirby’ego i jego nowego przyjaciela, ciekawskiego Elfilina, podczas odkrywania tajemniczych miejsc wypełnionych opuszczonymi konstrukcjami minionej cywilizacji? Wyruszając na wyprawę w celu uwolnienia Waddle Dee, warto po drodze zbadać każdy zakamarek. Gracze mogą wykorzystać szereg zdolności Kirby’ego przeciwko jego wrogom – a ci stanowią nie lada wyzwanie, więc obok kultowych umiejętności pojawiają się także nowe.

Ponadto dzięki nowemu trybowi Mouthful, który stanowi najnowsze uzupełnienie potężnego repertuaru, Kirby może wdychać przedmioty z otoczenia i przyjmować unikalne transformacje ułatwiające naszej
kochanej różowej kulce pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek.

Do Kirby’ego może też dołączyć kolejna gwiazda i wziąć udział w przygodzie. Drugi gracz będzie mógł uczestniczyć w zabawie jako Bandana Waddle Dee. Rozgrywka w kooperacji dla dwóch graczy na tej samej konsoli jest tak prosta, jak podzielenie się kontrolerem Joy-Con.

Czas na przerwę? Pomiędzy etapami możesz odpocząć w miasteczku Waddle Dee, które służy jako centralny punkt przygody. Miasto będzie się rozwijać w zależności od liczby uratowanych Waddle Dee, a w miarę postępów gracza będą się w nim otwierać różne sklepy i gry. W tym miasteczku można też spotkać Mądrego Waddle Dee, udzielającego pomocnych wskazówek. Po przejściu do trybu online można poznać szczegóły oparte na danych dotyczących graczy na całym świecie, takie jak łączna liczba uratowanych Waddle Dee i najpopularniejsza obecnie zdolność specjalna.