Kirby and The Forgotten Land wciąż na szczycie list sprzedaży

Kirby And The Forgotten Land
Kirby And The Forgotten Land

Kirby and The Forgotten Land, czyli najnowsza ekskluzywna platformówka na konsolę Nintendo, drugi tydzień z rzędu jest na pierwszym miejscu wyników sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Poprzedni tydzień nie obfitował w wielkie premiery, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że na listach najlepiej sprzedających się gier, wciąż królują „starsze” produkcje. Drugi tydzień na Wyspach lideruje Kirby and The Forgotten Land, którego sprzedaż w porównaniu z poprzednim notowaniem spadła o 33%. Na drugim miejscu jest Elden Ring, który awansował o jedno miejsce. Na podium znalazły się jeszcze Pokemony z Legends: Arceus, które awansowały z piątego miejsca. Z kolei zeszłotygodniowe drugie miejsce, czyli Tiny Tina’s Wonderlands, spadło na czwartą pozycję.

Wciąż powodów do radości nie mają twórcy z Tango Gameworks. Ich potencjalny hit, pomimo ciepłego przyjęcia przez krytyków, nie zachęcił do siebie graczy. Ghostwire Tokyo debiutowało w zeszłym tygodniu na odległym 11 miejscu, a tym razem spadło na 23 lokatę.

Na całej liście top 50 znalazła się tym razem tylko jedna premiera – Crusader Kings 3: Console Edition zadebiutowało na 40 miejscu. Z pewnością miejsce mogłoby być wyższe, gdyby gra nie trafiła pierwszego dnia do usługi Xbox Game Pass.