Pierwszy problem z padem PlayStation 5 – w sieci pojawiły się narzekania na DualSense

dualsense

Nie minął nawet miesiąc od debiutu PlayStation 5, a już w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o problemach z padem DualSense. Wiele osób twierdzi, że nowy kontroler ma podobną usterkę jak Nintendo Switch w którym driftują Joy-Cony. Nie jest to jednak jedyni problem urządzenia.

Problem z padem PlayStation 5 – DualSense drift

Użytkownicy PS5 zgłaszają, że ich pady rejestrują ruch gdy nie są używane. Pierwsze doniesienia o usterce można znaleźć w wątku na Reddicie.

Kontroler DualSense użytkownika Verity21, zaczął dryfować, powodując ruch drążka w trakcie gry bez jego interwencji, co możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

Problem nie dotyczy tylko jego. Na Reddicie znajdują się także doniesienia o „pływających” gałkach analogowych w grze Call of Duty: Warzone (gracz narzekał na problemy z celowaniem spowodowane przypadkowo poruszającą się kamerą). Później, w ramach omawianego tematu, pojawiła się opinia, że ​​błąd może nie być związany z gamepadem, ale bezpośrednio z samą grą.

Jednak podobne skargi wkrótce zaczęły pojawiać się w czasie gry w Destiny 2, Demon’s Souls, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales i innych produkcjach. Dość długi wątek na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Niektórzy wiążą tę usterkę z niskim naładowaniem kontrolera, a według nich problem miał znikać gdy pad został naładowany. Sugerowałoby to nie tyle usterkę mechaniczną, a oprogramowania.

DualSense awaria przycisku R2 – trigger stracił opór

Zdarzają się problemy z triggerami. Niektóre egzemplarze pada Dualsense tracą całkowicie opór w bocznych przyciskach. Problemem w tym przypadku ma być zdeformowana sprężyna. Utworzono nawet poradnik, jak można naprawić boczne przyciski pada (nie polecamy jednak kombinowania z tym na własną rękę, bo na pewno wpłynie to na utratę gwarancji).

DualSense złamana gałka analogowa

Jednemu użytkownikowi pada, zdarzyło się nawet złamanie gałki w padzie DualSense PS5.

„Mój lewy drążek złamał się w piątek po tym, jak po raz pierwszy zagrałem na PlayStation 5. Odsyłam kontroler do sklepu. Na szczęście mam zapasowy. Ale jestem strasznie rozczarowany. Mam nadzieję, że moja sprawa jest rzadkim wyjątkiem i nie jest poważną produkcją problem”.

DualSense awaria – czy to powszechny problem?

Obecnie nie wiadomo, jak powszechne są wyżej wymienione problemy. Po debiucie PlayStation 5 wielu użytkowników napotkało głównie błędy i usterki związane z działaniem systemu oraz bardzo głośną pracą napędu PS5.

Warto pamiętać o tym, że PlayStation 5 może podsłuchiwać gracza przez jedną domyślną opcję związaną z padem. Chodzi dokładnie o mikrofon w DualSense.

Dualsense
Problem z padem PlayStation 5 to nie tylko dryfujące gałki analogowe.