PlayStation 5 może podsłuchiwać gracza przez jedną domyślną opcję

DualSense PlayStation 5 gamer style

Kontroler PlayStation 5 DualSense, posiada wbudowany mikrofon, który na pewno przyda się graczom, którzy lubią grać w gry wieloosobowe. Wbudowana funkcja może być jednak problematyczna, jeśli się o niej nie wie. W czasie rozgrywki wszyscy inni gracze mogą np. usłyszeć co się dzieje u nas w mieszkaniu.

Mikrofon w DualSense jest zawsze włączony, więc jeśli nie chcesz, by inni gracze usłyszeli twoje prywatne rozmowy, musisz go ręcznie wyciszyć.

Mikrofon w DualSense

Od oficjalnej prezentacji wiemy, że kontroler DualSense będzie miał mikrofon. Już wtedy wiele osób wyrażało obawy związane z tą funkcją.

Problem aktywnego mikrofonu zauważył pierwszy Chandler Wood z Playstationlifestyle.net, który przypadkowo w czasie gry online transmitował rozmowę z żoną.

Problemem więc będą nie tylko prywatne rozmowy, ale i irytujące innych graczy odgłosy. W czacie głosowym dla wielu graczy jest wielce prawdopodobne, że głośna muzyka lub głos zmartwionej matki będą słyszane bardzo często. Miejmy nadzieje, że programiści naprawią ten błąd i w przyszłych aktualizacjach PlayStation 5, mikrofon domyślnie nie będzie uruchomiony.

Mikrofon w DualSense można łatwo wyciszyć. Poniżej przycisku PlayStation, znajduje się mały przycisk. Gdy mikrofon jest wyłączony, świeci się on na pomarańczowo.

Mikrofon w Dualsense
Mikrofon w Dualsense