CI Games sprzedało w zeszłym roku ponad 1,7 mln gier

Ci Games
Ci Games

Rodzime studio i wydawca CI Games poinformowało, że w 2019 roku sprzedało ponad 1,7 mln sztuk gier na PC i konsole oraz wypracowało 47,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Za ubiegły rok zysk brutto firmy wobec straty wyniósł 0,2 mln zł więcej niż w 2018 roku. Główna w tym zasługa najnowszej części snajperskiej gry – Sniper Ghost Warrior Contracts, która zadebiutowała w listopadzie i spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i dziennikarzy.

Warto dodać, że już w zeszły roku studio prowadziło prace nad Lords of the Fallen 2 oraz inwestowała w gry indie niezależnych producentów. Aktualnie zespół koncentruje się na produkcji sequela Lords of the Fallen oraz kolejnej części Sniper Ghost Warrior Contracts. Niewykluczone, że nowy tytuł z serii SGW trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Najbliższą premierą Grupy CI Games będzie pierwszy tytuł z brandu United Label pod tytułem Röki. Gra trafiła na listy najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Tytuł ma się pojawić w trzecim kwartale tego roku na PC oraz konsoli Nintendo Switch.