CI Games pracuje nad Lords of the Fallen 2 oraz Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Lords Of The Fallen
Lords Of The Fallen

Polskie studio oraz wydawca CI Games, pracuje nad kontynuacjami swoich największych hitów. Lords of the Fallen 2 będzie sequelem produkcji z gatunku soulslike, która powstała we współpracy z niemiecki studiem Deck13 Interactive. Tytuł zadebiutował w 2014 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Druga odsłona będzie w całości dziełem polskiego dewelopera, który pracą podwykonawców będzie się wspierał jedynie przy tworzeniu pojedynczych komponentów. Gra jest tworzona z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji.

Kolejną grą nad którą już pracuje CI Games, jest Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Pierwsza odsłona zadebiutowała w listopadzie zeszłego roku i okazała się całkiem udanym restartem marki po wtopie jaką zaliczył Sniper: Ghost Warrior 3. Twórcy nie są jeszcze gotowi podać daty premiery, ale niewykluczone, że gra będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Nasza recenzja Sniper Ghost Warrior Contracts

Marek Tymiński, prezes CI Games, podkreśla znaczenie sukcesu ostatniego snajpera:

Jestem zadowolony ze sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts. Uważam, że data premiery była właściwa. Dzięki niej tytuł był dostępny na półkach sklepów na całym świecie przez okres świąteczny. Jego odsprzedaż w kanałach dystrybucji fizycznej jest na tyle zadowalająca, że dziś na wielu dużych rynkach, jak np. USA czy Niemcy, gra wciąż sprzedawana jest w cenie premierowej. To bardzo ważne w aspekcie kolejnej gry w serii, nasi partnerzy bardzo chętnie zajmą się jej dystrybucją na poszczególnych międzynarodowych rynkach. Jestem również zadowolony ze sprzedaży gry na platformach cyfrowych, szczególnie w sklepie Steam. Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej gra otrzymała od graczy bardzo dobre oceny. To wszystko pozwala spokojnie planować przyszłość serii.

Najbliższą premierą CI Games będzie pierwsza gra z brandu United Label pod tytułem Röki. To gra narracyjna, która trafiła na listy najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Röki ukaże się jeszcze w tym roku równocześnie na platformie PC oraz Nintendo Switch.