Bungie zapowiedziało rozszerzenie Destiny 2: Shadowkeep oraz wersję free-to-play

Destiny 2 Shadowkeep
Destiny 2 Shadowkeep

Choć dzisiaj na brak dużych newsów nie mogliśmy narzekać, to jednak najwięcej atrakcji dostarczyło nam Bungie, które najwyraźniej nie próżnowało po rozstaniu z Activision.

Rozszerzenie Destiny 2: Shadowkeep

Druga odsłona kosmicznego sieciowego FPS-a otrzyma dwa lata po premierze olbrzymie rozszerzenie. Shadowkeep zadebiutuje dokładnie 17 września bieżącego roku i zabierze nas na Księżyc. Jest to lokacja dobrze znana fanom uniwersum z pierwszego Destiny, a szczególności z pierwszego DLC zatytułowanego The Dark Below. Dodatek będzie kosztował około 140 zł i zapewni dostęp do wszystkich nowości, które będą debiutowały podczas nowego sezonu.

Co ważne, gracze, którzy nie myślą o zakupie Shadowkeep, nie muszą się martwić. Dodatek nie będzie ograniczał dostępu do wcześniejszych aktywności podstawowej wersji gry i późniejszych rozszerzeń.

Darmowa wersja Destiny 2: New Light

Destiny 2: New Light to darmowa wersja strzelanki w modelu free-to-play. Zadebiutuje ona na wszystkich platformach i jej zadaniem będzie zachęcenie graczy do zakupu rozszerzeń – czy to nowego Shadowkeep, czy też wcześniejszego Forsaken.

Destiny 2 otrzyma opcję cross saves

Graliście w Destiny 2 na PC, ale teraz chcecie pograć z kumplami na PlayStation 4 lub Xbox One? Nie ma problemu. Bungie wprowadzi opcję cross saves, dzięki której w dowolnym momencie będziemy mogli przenieś postęp gry na inną platformę.

Destiny 2 zawita na Steam

Do tej pory strzelanka była dostępna na PC na platformie Battle.net, jednak rozwód z Bungie z Activision sprawił, że deweloper musiał zacząć szukać nowego domu, dla swojej bazy graczy pecetowych. Wybór padł na platformę Steam. Kontrowersji więc będzie.