Bungie zaprezentowało dodatek Destiny 2: Upadek Światła oraz ogłosiło współpracę z Epic Games

Desiny 2 Upadek Światła
Desiny 2 Upadek Światła

Bungie podczas prezentacji podało pierwsze szczegóły na temat Destiny 2: Upadku Światła, największego dodatku do Destiny 2, którego premiera odbędzie się 28 lutego 2023 roku. 

Upadek Światła to przedostatni rozdział w sadze Destiny 2 o Świetle i Ciemności. Jest to kontynuacja niezwykłej historii, która opowiadana jest już od prawie dziesięciu lat. Ponadto Bungie ogłosiło współpracę z Epic Games. Destiny pojawi się w dwóch kultowych grach: Fortnite i Fall Guys, a w grze Destiny 2 dostępne będą zestawy zdobień inspirowane grą Fortnite – po raz pierwszy oryginalne postacie Fortnite pojawią się w innej grze wideo.

W Upadku Światła gracze zmierzą się ze złowrogim Calusem, byłym imperatorem Kombinatu, który powrócił do naszego Układu Słonecznego wraz z flotą Piramid jako uczeń Świadka – kosmicznego prześladowcy, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w Destiny 2: Królowej-Wiedźmie. Korzystając ze zdolności zupełnie nowej podklasy, jaką jest pasmo, Strażnicy odkryją nowe miejsce – ogromne rozświetlone miasto na Neptunie o nazwie Neomuna, które zostało zaatakowane przez tajemniczy i śmiercionośny Legion Cienia Calusa.

Destiny 2: Upadek Światła można już zamawiać w przedsprzedaży, a każdy, kto zakupi edycję Upadek Światła + Przepustka roczna natychmiast zdobędzie m.in. egzotyczny karabin automatyczny Nagła burza.