Bungie podpisało umowę partnerską z NetEase i otrzymało 100 mln na stworzenie nowej gry

Bungie
Bungie

Studio Bungie odpowiedzialne za stworzenie serii Halo i Destiny podpisało umowę z NetEase, chińskim gigantem specjalizującym się w grach online. Partnerstwo otwiera po raz pierwszy Chiny na gry od Bungie w tym również Destiny 2.

Pete Parsons, CEO Bungie jest pewien że na współpracy obu firm skorzystają wszyscy:

Ta nowa współpraca pozwoli nam przyspieszyć naszą globalną wizję i budowanie nowych zespołów zajmujących się dostarczaniem zupełnie nowych doświadczeń. NetEase tworzy i obsługuje niektóre z najpopularniejszych gier na świecie. Jesteśmy podekscytowani, że mogą wnieść swój wkład w ten nowy rozdział w historii Bungie. Dzięki doświadczeniu NetEase w branży i międzynarodowemu zasięgowi, nasze partnerstwo pomoże nam zrealizować nasz wspólny cel, dotarcia do jak największej ilości graczy na całym świecie.

Oczywiście partnerstwo Bungie z NetEase nie będzie miało wpływu na współpracę z wydawcą Activision. Prace nad Destiny wciąż będą trwały. Zresztą NetEase utrzymuje również partnerstwo regionalne w Chinach z Activision Blizzard dotyczące takich tytułów jak World of Warcraft, Hearthstone, StarCraft 2 i Overwatch.

Inwestycja NetEase w Bungie sprawia, że ​​chińska firma jest mniejszościowym udziałowcem amerykańskiego producenta. Według raportu GamesIndustry, NetEase zainwestował w programistę ponad 100 milionów dolarów.


Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-06-01-bungie-gets-more-than-usd100-million-investment-from-netease