ZESTAWIENIE: Najważniejsze polskie premiery 2017 roku

Polskie gry 2017

Wczoraj zaprezentowaliśmy nasz redakcyjny ranking dziesięciu najlepszych polskich gier ostatnich dwunastu miesięcy, a dziś przedstawiamy rodzime produkcje na które czekamy, czyli najważniejsze polskie premiery 2017 roku. Nie liście nie zabraknie gier już znanych (Sniper: Ghost Warrior 3, Get Even), są też produkcje, które obecnie są dostępne w ramach early access (Serial Cleaner, Soviet City), ale znaleźliśmy również miejsce dla kilku perełek, o których po prostu warto wiedzieć. Zapnijcie pasy, przed wami naprawdę porządna lista polskich produkcji, które namieszają nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Agony (PC, PS4, XONE)

agony

TomekAgony ma potencjał do zostania wybitnym straszakiem. Materiały ukazujące rozgrywkę tej produkcji napawają mnie nadzieją na niezapomniane doświadczenie. Survival horror którego akcja rozgrywa się w piekle daje praktycznie nieograniczone możliwości. Udostępnione wideo pokazuje naprawdę obleśne miejscówki i dziwaczne sytuacje. Do tego Agony wygląda naprawdę świetnie i już wyobrażam sobie jak to wszystko będzie sprawdzać się w środku nocy na sporym ekranie. Jeśli produkt finalny przypominać będzie to co widzieliśmy na trailerach to szykuje się nam solidny horrorek.

Beat Cop (PC)

Beat Cop art

Kasjan: Na Beat Cop czekam z kilku względów – jednym z nich jest to, że wydawcą gry jest 11 bit studios. Drugi czynnik, chyba najważniejszy – miałem okazję już zagrać w tę grę i dzięki temu, wiem też, że Beat Cop posiada tony humoru, klimat i całkiem fajną historię. Jeśli dodamy do tego naprawdę świetnie wykorzystany i wyglądający pixel-art to mamy kandydata na top 3 wśród polskich gier w 2017 roku.

Już graliśmy w Beat Cop!

Book of Demons (PC, XONE)

bod

Robert: Book of Demons to jawny dowód na to, że nawet przy ograniczonych siłach roboczych można dojść do wszystkiego. Tworzony pod szyldem Return 2 Games tytuł jest bowiem bardzo ciekawą pozycją debiutującego polskiego studia Thing Trunk. Gra nawiązuje do pierwszego, kultowego już dzisiaj Diablo i wychodzi  jej to całkiem nieźle. Aktualnie jest w stanie wczesnego dostępu, więc każdy zainteresowany może sprawdzić, jak twórcom to wychodzi. Nie jest to zwykła zrzynka, a raczej lekka parodia. Cała otoczka przypomina Diablo zbudowane z papieru. Nietypowa mechanika oparta na kartach, a także stylistyka sprawiają to, że Book of Demons jest bardzo ciekawych przedstawicielem hack and slashów tego roku.

Już graliśmy w Book of Demons!

Frostpunk (PC)

frostpunk

Marta: O Frostpunku wiemy niewiele, i może to i nawet lepiej. Studio 11 bit, twórcy znanego i nagradzanego This War of Mine, wypuściło do sieci bardzo krótką, ale za to świetnie zajawkę. Będą trudne wybory, survival, wszystko w klimatach śniegu, mrozu i lodu, więc czego chcieć więcej? Już w This War of Mine twórcy udowodnili, że zależy im na historii oraz emocjach przekazywanych przez grę i możemy się spodziewać tego samego po Frostpunku. Dodatkowo ta nazwa! Aż chce się grać!

Get Even (PC, PS4, XONE)

Get Even

Dawid: Niedługo miną trzy lata od wypuszczenia do sieci pierwszego zwiastuna Get Even, który sprawił, że naprawdę zainteresowałem się tą produkcją. Obietnica fotorealistycznej oprawy graficznej, a przede wszystkim fabuła, w której z dnia na dzień z łowcy zamieniamy się w ofiarę (choć nie bezbronną, pistolet ma być przecież naszym podstawowym narzędziem pracy, ustępując jedynie smartfonowi), przykuła moja uwagę. W najnowszym materiale wideo zostały przedstawione kolejne szczegóły na temat gry i możemy być pewni tego, że realny dla bohatera świat będzie przeplatał się z jakąś inną rzeczywistością, możliwe, że wytworem jego wyobraźni, a może też czymś spowodowanym zaburzeniami, które przyniosło ze sobą urządzenie założone nam podstępem przez tajemniczego jegomościa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku doczekamy się premiery Get Even bez większych problemów, twórcy nas nie zawiodą, fotorealistyczna grafika nie będzie jedynym poważnym atutem gry, a będzie tylko i aż wisienką na torcie.