Zapowiedziano Phantom Doctrine 2: The Cabal!

Phantom Doctrine 2 The Cabal

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którym spodobało się Phantom Doctrine. Twórcy z rodzimego CreativeForge Games poinformowali o pracach nad drugą odsłoną. Kolejna część zatytułowana została – Phantom Doctrine 2: The Cabal. Zachęcam do zapoznania się z jeszcze ciepłym trailerem.

Phantom Doctrine 2: The Cabal – trailer

W Phantom Doctrine 2: The Cabal głównym celem gracza będzie infiltracja i sabotaż tajemniczej, kryminalnej agencji wywiadowczej. Swoje działania prowadzić będziemy w różnych zakątkach świata. Historia przygotowana przez twórców ma przywodzić na myśl najlepsze thrillery szpiegowskie. Nie powinno zabraknąć więc niejednoznacznych bohaterów, nagłych zwrotów akcji i trzymającej w niepewności fabuły.

Historia opowie alternatywną wersję wydarzeń z 1986 roku. Wybuch elektrowni w Czarnobylu nie jest katastrofą, lecz zorganizowanym atakiem terrorystycznym. Według pierwszych doniesień stoi za nim organizacja The Cabal. Szybko okazuje się, że zamach w Czarnobylu jest dopiero początkiem serii ataków. Zadaniem gracza będzie rozszyfrowanie poczynań tajemniczej organizacji oraz odnalezienie prawdy.

Phantom Doctrine 2 The Cabal Screen

Phantom Doctrine 2: The Cabal doczeka się ogromnych zmian względem pierwszej części. Według zapewnień twórców powinniśmy otrzymać więcej i lepiej. W dwójce akcję w czasie rzeczywistym śledzić będziemy z perspektywy trzeciej osoby. Oczywiście nie zabraknie elementów zarządzania drużyną i systemu aktywnej pauzy, który pozwoli lepiej przygotować nam nasze działania. Rozgrywka zawierać będzie elementy typowe dla skradanek. To właśnie działanie z ukrycia, podszywanie się czy szpiegostwo mają być motorem napędowym gameplayu.

Ewentualna data premiery Phantom Doctrine 2: The Cabal nie została jeszcze zdradzona. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją pierwszej odsłony.