War Hospital – zapowiedź polskiej gry inspirowanej Frostpunk i This War of Mine

War Hospital
War Hospital

War Hospital to kolejna polska produkcja zapowiedziana podczas Future Games Show. Za produkcję odpowiada warszawskie studio Brave Lamb Studio, a zapowiedziana gra będzie ich debiutem. Warto zaznaczyć, że członkowie załogi mają w swoich portfolio pracę w takich firmach, jak CD Projekt Red, Techland czy People Can Fly. Pieczę wydawniczą na tytułem sprawuje Movie Games, znane z produkcji wszelakiej maści symulatorów.

Event 1 2

War Hospital rzuci nas w piekło I wojny światowej. Grając jako major Henry Well, będziemy ratować życia na froncie wschodnim. Wszystko w dramatycznych warunkach szpitala polowego, w których będzie w stanie sobie poradzić wyłącznie doświadczony medyk. Życie setek ludzi będzie spoczywać na naszych barkach, a podejmowane przez nas decyzje mają mieć dalekosiężne konsekwencje. Do naszych zadań będzie należeć nie tylko dbanie o zdrowie rannych, ale także stworzenie bezpiecznego azylu, w którym żołnierze odzyskają wiarę i nadzieję w to, że konflikt może zostać zażegnany. Twórcy z Brave Lamb Studio mówią o swojej produkcji, jako o grze, która nie celebruje śmierci lecz życie.

War Hospital – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=Rg3G_NoG-ow&ab_channel=MovieGamesS.A.

Twórcy informują o tym, że podczas procesu tworzenia inspirowali się hitami 11 Bit Studios –Frostpunk, This War of Mine. W końcu jeśli się uczyć, to od najlepszych. Inspiracje widoczne są jednak tak wyraźnie, że może to nosić znamiona plagiatu. War Hospital przypomina Frostpunk dosłownie każdym elementem, co z pewnością uwidoczni się jeszcze bardziej, gdy doczekamy się kolejnej porcji materiałów z gry. Zachęcam do zapoznania się z powyższym trailerem.

War Hospital zadebiutuje w przyszłym roku na PC, Xbox Series X i PlayStation 5.