Watch Dogs Legion – zapisy z PS4 będą działać na PS5

Watch Dogs Legion e1597607574574

Twórcy Watch Dogs Legion potwierdzili, że gracze będą mogli rozpocząć rozgrywkę na konsoli PlayStation 4, a następnie kontynuować ją na PlayStation 5.
W sprawie nowej platformy Sony wciąż panuje spore zamieszanie, zwłaszcza jeśli chodzi o przenoszenie postępów gry na nową generację. W grach online, takich jak Destiny 2, Rainbow Six Siege czy The Division 2, dane są przechowywane na serwerze, więc transfer przebiega płynnie, jednak problemy pojawiają się w przypadku gier dla jednego gracza.

Oto gry, w których potwierdzono przenoszenie zapisów z PS4 na PS5:

  • Spider-Man: Miles Morales
  • Watch Dogs: Legion

Opcja ta z kolei nie zadziała w:

  • Odświeżonej wersji Marvel’s Spider-Man
  • Yakuza: Like a Dragon
  • DiRT 5
  • Maneater

Sytuacja w innych projektach, jak chociażby Assassin’s Creed Valhalla  czy Wiedźmin 3: Dziki Gon, wciąż nie jest znana, a sami deweloperzy nie śpieszą się z ujawnieniem takich cech technicznych.

Ciekawe również jak będzie wyglądała sytuacja z Cyberpunk 2077. Gra zostanie wydana 19 listopada i na nowych konsolach zadziała tylko w trybie kompatybilności wstecznej, podczas gdy pełnoprawne wersje nextgen pojawią się dopiero w 2021 roku. Na Xbox Series X zapisy zostaną przeniesione dzięki Smart Delivery, ale czy zostaną przeniesione na PlayStation 5?

Watch Dogs: Legion zadebiutuje 29 października na PS4, Xbox One i PC, 10 listopada na Xbox Series i 12 listopada na PlayStation 5. Kupujący grę na konsole obecnej generacji, aktualizację do nextgena otrzymamy za darmo.