Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje w dniu premiery Xbox Series X

Assassins Creed Valhalla 1

Ubisoft szykuje mocne uderzenie na premierę najnowszych konsol Microsoftu i z tego powodu postanowił nawet przyśpieszyć premierę Assassin’s Creed Valhalla. Tytuł miał pierwotnie pojawić się w sklepach 17 listopada, ale wraz z Watch Dogs: Legion, zostanie tytułem startowym Xbox Series X i Xbox Series S. Przypomnijmy, że obie platformy zadebiutują 10 listopada.

Ubisoft potwierdziła, że Assassin’s Creed Valhalla, najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed, zostanie wydana w dniu 10 listopada na konsolach Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PlayStation 4, a także na platformach Epic Games Store i Ubisoft Store dostępnych na komputerach Windows PC oraz w usługach UPLAY+ i Stadia. Tym samym Assassin’s Creed Valhalla oraz Watch Dogs: Legion będą tytułami startowymi konsol Xbox Series X | S, a także ukażą się na konsoli PlayStation 5 w dniu jej premiery.

Oczywiście uspokajamy, że posiadacze obecnych platform, będą mogli zagrać w Watch Dogs: Legion według wcześniejszych zapowiedzi, czyli od 29 października 2020 roku.

Na Xbox Series X Assassin’s Creed Valhalla będzie działał w rozdzielczość 4K w 60 klatkach na sekundę. A w Watch Dogs: Legion wykorzysta technologię Raytracing szczególnie rzucającą się w oczy w takich lokalizacjach jak Piccadilly Circus czy Camden High Street – obu oświetlonych neonami oraz wielkimi telebimami.

Dodatkowo obie gry Ubisoftu zaoferują tekstury w wyższej rozdzielczości, ulepszone cienie, a także szybszy dostęp do otwartego świata. Zarówno Assassin’s Creed Valhalla jak i Watch Dogs: Legion skorzystają z opcji Smart Delivery, pozwalając graczom kupić grę raz i korzystać z niej zarówno na Xbox One oraz Xbox Series X i S. Dzięki zapisowi postępu w chmurze możliwe będzie kontynuowanie rozgrywki pomiędzy obiema platformami.