Watch Dogs Legion – wyciekły pierwsze informacje o nowej odsłonie serii Ubisoftu

Watch Dogs 3
Watch Dogs 3

W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące gry Watch Dogs Legion, czyli kolejnej odsłony serii Ubisoftu, w której prym wiodą hakerzy. Do przedwczesnego ujawnienia szczegółów przyczyniła się brytyjska wersja serwisu Amazon.com.

Na wspomnianej stronie opublikowano profil gry, który m.in.  potwierdza wcześniejsze doniesienia. Akcja trzeciej części Watch Dogs ma miejsce w Londynie.

Twórcy postanowili osadzić wydarzenia gry w niedalekiej przyszłości. Stolica Wielkiej Brytanii nie znajduje się już w Unii Europejskiej, a rozwój technologii doprowadził w niej do zmian społecznych, a także politycznych.

Amazon ujawnił również szczegóły dotyczące rozgrywki. Okazuje się, że nowa odsłona serii Watch Dogs pozwoli na rekrutowanie niemal wszystkich mieszkańców miasta.

Co ciekawe twórcy – w opisie gry – zapewniają, że gracz zyska możliwość wcielenia się w dowolną, zwerbowaną przez siebie postać niezależną.

Opisany system ma być bardzo skomplikowany. Pozwoli graczom ujrzeć przedstawione w grze wydarzenia z różnych perspektyw. Samo stworzenie mechaniki okazało się bardzo pracochłonne, co wpłynęło na opóźnienie daty premiery.

Podkreślmy, że Ubisoft nie skomentował całej sytuacji. Według Kotaku, większość zaprezentowanych przez Amazon szczegółów, pokrywa się z informacjami, uzyskanymi w rozmowach z francuską firmą.

Najbliższą i zarazem najlepszą okazją do zaprezentowania Watch Dogs Legion wydają się zbliżające targi E3. Wielce prawdopodobne, że to właśnie w Los Angeles Ubisoft przedstawi graczom nową odsłonę serii.

Konferencja francuskiej firmy odbędzie się już 10 czerwca o godzinie 22:00 polskiego czasu.