W Japonii sprzedaż Nintendo Switch pobiła wynik PlayStation 4

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 4 Vs Nintendo Switch
Playstation 4 Vs Nintendo Switch

Serwis Famitsu podał niedawno, że na stan z 22 kwietnia liczba sprzedanych egzemplarzy konsoli Nintendo Switch była bliska wyniku PlayStation 4. I tak, gdy Sony mogło się pochwalić liczbą 8,047,754 sprzedanych kopii, to hybrydowa konsola znalazła zaledwie 5 tys. mniej nabywców.

Oczywiście tylko kwestią czasu było, kiedy sytuacja ulegnie zmianie. Według najnowszych wyników, od 29 kwietnia do 12 maja Nintendo sprzedało ponad 83 tys. sztuk swojej platformy, gdy Sony zaledwie 30 tys. Switch więc oficjalnie przekroczył sprzedaż PS4 w Japonii, a w skali globalnej pobił wynik Nintendo 64, który wynosi 33 miliony.

Warto dodać, że konsola Nintendo Switch miała premierę na całym świecie 3 marca 2017 roku, z kolei PlayStation 4 zadebiutowało w Japonii 22 lutego 2014 roku.

Źródło: https://nintendoeverything.com/switch-has-now-surpassed-sales-of-the-playstation-4-in-japan/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów